Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Dzikie kąpieliska w gminie Widawa pod specjalnym nadzorem policji

Dzikie kąpieliska w gminie Widawa pod specjalnym nadzorem policji

260-94371Co prawda po ostatnim ochłodzeniu amatorów kąpieli w rzekach, stawach, czy gliniankach w Sieradzkiem jest mniej, ale to nie zmienia jednak faktu, ze wiele potencjalnych kąpielisk nie spełnia niestety norm do takiej letniej ochłody. Nadchodzą jednak znów, może nie takie upalne dni jak w końcu czerwca, czy na początku lipca, ale nawet i na ciepłe policja postanowiła dmuchać. Policjanci z widawskiego komisariatu wspólnie ze Strażnikami Zespołu Parków Krajobrazowych województwa łódzkiego oddziału terenowego Sieradzkich Parków Krajobrazowych skontrolowali więc dzikie kąpieliska w okolicy.

Sprawdzano miejsca, które wcześniej wytypowano do objęcia zakazem kąpieli. Niestety, choć są to tzw. dzikie kąpieliska, bez nadzoru ratowników w upalne dni cieszą się dużą popularnością wśród mieszkańców tej gminy oraz z całego powiatu łaskiego i okolicznych. Zjeżdżają tam w ciepłe dni całe rodziny. Także z dziećmi. Bo za pobyt, jak to jest na chronionych kąpieliskach, płacić nie trzeba. Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Widawie wspólnie ze strażnikami skontrolowali dzikie kąpieliska, w których - mimo suszy i obniżonego poziomu wody - wciąż, choćby ze względu na wiry wodne i miejscami muliste dno, istnieje wysokie ryzyko utonięć. Chodzi o miejsca:
- w miejscowości Górki Grabiańskie - miejsce przy moście oraz elektrowni wodnej przy zaporze,
- w miejscowości Rogóźno - miejsce przy wiadukcie kolejowym,
- w miejscowości Zamość - przy moście,
- w Widawie.
W pobliżu plaż i zjazdów do tych miejsc jeszcze w tym tygodniu umieszczone zostaną znaki ostrzegające o zakazie kąpieli. Przyłapanym na kąpieli w tych miejscach grozić będą kosztowne mandaty. Co najmniej 250 zł! A patrole z znienacka mają być prowadzone w tych okolicach regularnie. Policja przypomina, że do wielu tragedii dochodzi w czasie wypoczynku nad wodą. "Dzikie kąpieliska" zawsze mają nieznane dno i głębokość, a wiry i wartki nurt rzeki są nieprzewidywalne i stwarzają dodatkowe niebezpieczeństwa. W tym roku od kwietnia w kraju utonęło już blisko 200 osób. Od 1 do 13 lipca - 20, w czerwcu 113, z czego jednego dnia, 30 czerwca - 10.

KaMi S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyDupa nie czarodziej

Do baru wchodzi mężczyzna i zamawia setkę czystej. Z kieszeni wyciąga naparstek, odlewa do niego trochę wódeczki, a z drugiej kieszeni wyjmuje małego, kilkucentymetrowego ludzika. Stawia go na barze i podaje naparstek. Barman patrzy na to zdziwiony:
- Panie, skąd pan takiego krasnala wytrzasną?
- Wie pan, byliśmy razem z kolegą Staszkiem w Afryce. Idziemy tam przez dżungle, idziemy i nagle widzimy jak tubylcy tańczą dookoła ogniska. A w środku koła taki wymalowany na kolorowo wywija grzechotnikami. I jak ty mu wtedy, Stachu powiedziałeś? Że on jest dupa a nie czarodziej?!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u