Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Niebieski Bieg i III Niebieski Piknik w Zduńskiej Woli. Na obchody stulecia policji

Niebieski Bieg i III Niebieski Piknik w Zduńskiej Woli. Na obchody stulecia policji

2ipcabiegezdW najbliższą niedzielę 21 lipca komendant powiatowy policji w Zduńskiej Woli oraz dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Zduńskiej Woli zapraszają mieszkańców powiatu zduńskowolskiego i nie tylko na „Niebieski Bieg" organizowany w związku z obchodami Święta Policji Impreza rozpocznie się o godz. 15 na terenie Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Zduńskiej Woli, przy ul. Dolnej 41.

„Niebieski Bieg" przewidziany jest w dwóch kategoriach wiekowych: dla dzieci w wieku 7-9 lat, dystans wynosi 500 metrów oraz dla dzieci w wieku 10-12 lat, dystans 1.000 metrów. Celem „Niebieskiego Biegu" jest zaszczepienie zdrowego stylu życia wśród najmłodszych oraz popularyzacja i upowszechnienie biegania jako najprostszej formy ruchu na świeżym powietrzu.
Ale to nie jedyne atrakcje wiązane ze zduńskowolskimi obchodami 100-lecia policji i święta służb policyjnych. Odbędzie się także III Niebieski Piknik pod hasłem „Kręci mnie bezpieczeństwo w Zduńskiej Woli" . Przygotowany przez zduńskowolskich policjantów i pracowników PCPR trwać będzie w godzinach 13-17 także na terenie PMOS. Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji. Najmłodsi będą mogli sprawdzić swoje umiejętności oraz wiedzę z zakresu bezpieczeństwa w miasteczku ruchu drogowego oraz w konkursach i zabawach. Dla nich też organizatorzy przygotowali loterię z nagrodami.
Policjanci wspólnie ze zduńskowolskimi strażakami będą uczyć udzielania pierwszej pomocy, a w symulatorach dachowania i zderzeniowym będzie można doświadczyć, jak zachowuje się pojazd, kierowca oraz pasażer w chwili wypadku drogowego. Za pomocą alkogogli i narkogogli będzie można również sprawdzić, jak na organizm uczestnika ruchu drogowego działa alkohol i środki odurzające. Policjanci zaprezentują swoje służbowe wyposażenie, radiowozy, motocykle oraz zademonstrują elementy tresury psów służbowych. Nowością w tym roku będą również policyjne konie służbowe. Dla odwiedzających nie zabraknie informacji o policyjnych przedsięwzięciach, sposobów pomocy osobom dotkniętym zjawiskiem przemocy domowej oraz procedur podjęcia służby w policji. Dodatkowo żołnierze z 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku oraz 25.l Brygady Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim zaprezentują sprzęt i wyposażenie lotników oraz opowiedzą o swojej pracy.

KaMi S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyPolityczny i sentymentalny

Dawno, dawno temu kancelaria Sejmu zorganizowała wycieczkę autokarową dla liderów partii, które stały wysoko w rankingach popularności. Do podstawionego pod gmach Sejmu autokaru dwupokładowego jako pierwsi wsiedli posłowie płci obojga z Samoobrony i zajęli miejsca na piętrze. Na dolnym pokładzie zasiedli posłowie Platformy Obywatelskiej.
Kiedy autokar ruszył, jak to bywa na wycieczkach, wyciągnięto butelki z bajkowymi napojami wszelkiej maści. Po kilkudziesięciu minutach zapanował pełny luz.
Ale działo się tak tylko na dolnym pokładzie. U góry grobowa cisza. Po przejechaniu kilku kilometrów któryś z platformersów postanowił zajrzeć na piętro, aby "zasięgnąć języka". Wchodzi patrzy, a wszyscy siedzą równo jak w samolocie z głowami opartymi o zagłówki.
- Co się dzieje?! - pyta siedzącej najbliżej Renatki B.
- Co? Wy macie kierowcę, a my nie... - wyszeptała drżącym głosem posłanka.

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u