Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Znęcał się nad swoim psem

Znęcał się nad swoim psem

264-98608Dzięki szybkiej reakcji przypadkowych świadków policjanci zatrzymali 50-latka, który znęcał się nad swoim psem. Jak wynika z informacji KPP w Wieluniu, mężczyzna usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzęciem. Za takie przestępstwo grozi kara nawet do 3 lat więzienia. Policja dziękuje młodym ludziom za wzorową postawę i pomoc w eliminowaniu przypadków przemocy wobec zwierząt.

Godną naśladowania postawą wykazało się sześcioro mieszkańców powiatu wieluńskiego w wieku od 15 do 19 lat. Widząc przemoc powiadomili oni policję. Do zdarzenia doszło 10 września po godz.18 w okolicach placu rekreacyjnego w Wieluniu. Dyżurny wieluńskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące znęcania się nad psem. Policjanci wysłuchali relacji świadków. Wynikało z nich, iż mężczyzna zrzucił psa ze skarpy na betonowe podłoże, a następnie przyciskał go z całej siły do swojego ramienia narażając zwierzę na ból i cierpienie. Sprawcą tego czynu był 50-letni mężczyzna. Dzięki właściwej reakcji młodych ludzi zwierzę uniknęło dalszego cierpienia. Mężczyzna został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie. Usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzęciem. Przyznał się do zarzucanego mu czynu. Psu nie zagraża już żadne niebezpieczeństwo. Policjanci dziękują młodym mieszkańcom za czujność i obywatelską postawę. Przypominają przy okazji, że zwierzęta również są pod ochroną prawa. Widząc przemoc i brutalność wobec nich należy zareagować. Gdy sami nie możemy pomóc, informujmy o takich przypadkach służby miejskie dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

KPP w Wieluniu

(opr. KJB)

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyPolityczny i sentymentalny

Dawno, dawno temu kancelaria Sejmu zorganizowała wycieczkę autokarową dla liderów partii, które stały wysoko w rankingach popularności. Do podstawionego pod gmach Sejmu autokaru dwupokładowego jako pierwsi wsiedli posłowie płci obojga z Samoobrony i zajęli miejsca na piętrze. Na dolnym pokładzie zasiedli posłowie Platformy Obywatelskiej.
Kiedy autokar ruszył, jak to bywa na wycieczkach, wyciągnięto butelki z bajkowymi napojami wszelkiej maści. Po kilkudziesięciu minutach zapanował pełny luz.
Ale działo się tak tylko na dolnym pokładzie. U góry grobowa cisza. Po przejechaniu kilku kilometrów któryś z platformersów postanowił zajrzeć na piętro, aby "zasięgnąć języka". Wchodzi patrzy, a wszyscy siedzą równo jak w samolocie z głowami opartymi o zagłówki.
- Co się dzieje?! - pyta siedzącej najbliżej Renatki B.
- Co? Wy macie kierowcę, a my nie... - wyszeptała drżącym głosem posłanka.

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u