Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Sieradz – gościnny dla rozwoju – społecznie zaangażowany!

Sieradz – gościnny dla rozwoju – społecznie zaangażowany!

sieradzgoscinnyTo wspólny projekt Urzędu Miasta Sieradz i współpracujących z nim instytucji oraz organizacji pozarządowych i grup nieformalnych. Podczas Jarmarku Powiatowego zaprezentujemy najpilniejsze tematy będące w kręgu zainteresowań większości społeczeństwa, a także sposoby w jakim społeczność sobie z nimi radzi i w jaki się w nie angażuje. W namiocie miasta Sieradza będziecie mogli wziąć udział w warsztatach, spotkaniach i aktywnych prezentacjach - informuje Anna Chorosińska z Urzędu Miasta Sieradza

SMOG – zbliża się okres, w którym będzie to naprawdę „palący” temat. To również czas intensywnej pracy mieszkańców zaangażowanych w walkę ze SMOGIEM. Na spotkaniu Sieradzki Alarm Smogowy podejmie kilka ważnych kwestii związanych z tym problemem, w tym przede wszystkim te, na które mamy wpływ. Pokażą, że SMOG może być również w domu i jak się przed nim chronić, czy trzeba wydawać duże pieniądze na oczyszczacze i czy w ogóle się opłaca je kupować, a jeśli tak to na co zwrócić uwagę. No i najważniejsze; pokażą prawdziwego wykrywacza SMOGU.
SEGREGACJA ODPADÓW – W tej kwestii mamy jeszcze bardzo dużo do zrobienia, a przede wszystkim do nauczenia się. Chociaż wiele osób stara się przyłączyć do segregacji, nie wszyscy umieją robić to w sposób właściwy. O problemach mieszkańców miasta z segregacją i złotych patentach będziemy rozmawiać podczas spotkania z Panią Katarzyną Hess prezesem Przedsiębiorstwa Komunalnego w Sieradzu oraz Karolem Kalińskim kierownikiem Stacji Przeładunku Odpadów Komunalnych w Sieradzu. Co i gdzie wyrzucać? CO z tymi śmieciami się dzieje? Jak ułatwiać segregację sobie i innym? Co zrobić by życie było w tej kwestii łatwiejsze, ale przede wszystkim środowisko czystsze – o tym opowiedzą nasi goście. To będzie interesująca wędrówka w miejsca, od których zwykle odwracamy wzrok, a które są pełne resztek naszego codziennego życia.
ZERO WASTE – Idąc tropem ochrony środowiska i segregacji musimy zacząć od początku. W związku z tym porozmawiamy o eliminowaniu odpadów już na etapie robienia zakupów. Mieszkańcy skupieni wokół grupy ZERO WASTE pokażą, że można skutecznie ograniczyć ilość odpadów, rezygnując ze środków czystości zapakowanych w niezliczoną ilość pojemników. Dom będzie czysty, półka z kosmetykami pełna pozbawionych sztucznych środków produktów, lodówka wypełniona zdrowym jedzeniem, a kosz prawie pusty. Jak zmywać w zmywarce oszczędzając pieniądze i środowisko, jak robić ekologiczne kosmetyki wreszcie jak robić zdrowe dla nas zakupy i gotować bez odpadków? Zrobimy bulion z obierków i dania, które maksymalnie wykorzystają kupione produkty.
BEZ PRĄDU – Będziemy spędzać czas wolny. Sposoby na to znajdą stowarzyszenia Invicta i Perun. Ta pierwsza zabierze Was w świat dziergania, kolorowych maskotek, dzierganych torebek i ubrań. Ta druga w zabawy małych chłopców znane z dzieciństwa czyli poczciwe i emocjonujące jednocześnie żołnierzyki. Dziś nie mają takiego wymiaru jak przed laty, ale potrafią utrzymać przy stole zabaw o wiele dłużej niż komputer. Okiem Zwierzaka – spojrzymy na świat dzięki Stowarzyszenie Na Psią Łapę. Codzienne problemy zwierząt bezdomnych w Sieradzu, sposoby na zaangażowanie się w pomoc i wszystkie szczegóły związane z adopcją zwierząt ze schroniska poznacie spotykając się z przedstawicielami stowarzyszenia, które będzie mówiło również o tym jak ważny jest zwierzak w życiu samotnego człowieka.
JEST KASA DO WZIĘCIA – Mówiąc wprost prawie dla każdego z województwa łódzkiego. Ruszają dwa konkursy na dotacje dla grup nieformalnych i organizacji, które chciałyby zrealizować ciekawe dla siebie i swojego środowiska przedsięwzięcia. Do wzięcia ponad MILION ZŁOTCH! Opowiemy skąd, na co, kiedy i kto może sięgnąć po pieniądze na działania. 5000 zł piechotą nie chodzi – spróbujcie! NA spotkaniu będzie można porozmawiać ze specjalistą z zakresu mikrograntów. Ale również z tymi, którzy dotacje już otrzymali.
ALE BABKI – pokażą na co przeznaczyły swoją dotację z Mikrogranty. Będzie słodko i kolorowo.

TORBY BUMERANGI – masz za dużo przynieś – masz za mało weź! 12:00 – 18:00
12:15 - MILION NA DOTACJE! Mikrogranty – do 5000 zł na działania jeszcze w tym roku! – spotkanie informacyjne dla organizacji i grup nieformalnych
12:30 - Ada Suszyńska – Stowarzyszenie Invicta – Siedzę i dziergam – czyli po nitce do kłębka, pierwsze kroki w tworzeniu maskotek oraz mniejszych i większych drobiazgów za pomocą szydełka.
13:00 – Tomasz Tworek – Perun – gry bez prądu.
13:30 – Na Psią Łapę – Sercem Psa – działamy, pomagamy – wszystko o działaniach stowarzyszenia
14:00 – Segregacja Odpadów – z domu do kosza – spotkanie z Katarzyną Hess prezes Przedsiębiorstwa Komunalnego w Sieradzu.
14:30 – Segregacja Odpadów – z kosza do recyklingu – co się kryje za śmieciami – Karol Kaliński Orli Staw.
15:00 – Zero Waste – robimy naturalne kosmetyki, proszki do prania i tabletki do zmywarki, gotujemy bez strat, robimy zakupy jak należy – zdrowo i bezodpadowo – sekcja środki czystości, kosmetyki i bioodpady.
15:15 – MILION NA DOTACJE! Mikrogranty – do 5000 zł na działania jeszcze w tym roku! – spotkanie informacyjne dla organizacji i grup nieformalnych.
15:30 – Sieradzki Alarm Smogowy – Czym jest i czym grozi SMOG!
16:00 – Zero Waste – robimy naturalne kosmetyki, proszki do prania i tabletki do zmywarki, gotujemy bez strat, robimy zakupy jak należy – zdrowo i bezodpadów – sekcja gotowanie
16:30 - Sieradzki Alarm Smogowy – Jak ochronić się przed Smogiem (oczyszczacze, maseczki, przenośny sprzęt do kontroli stanu powietrza, stacjonarne)
17:00 - Na Psią Łapę – Sercem Psa – zwierzak najlepszy przyjaciel i sposób na samotność.
17:30 – MILION NA DOTACJE! Mikrogranty – do 5000 zł na działania jeszcze w tym roku! – spotkanie informacyjne dla organizacji i grup nieformalnych Iza i Dariusz Szkiłondź z Związek Harcerstwa Rzeczpospolitej Okręg Łódzki – Łódzki Akcelerator Obywatelski.

Anna Chorosińska - UM w Sieradzu

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyGdy mi ciebie zabraknie...

Autobus z wycieczką zbliża się do granicy.
– Piwo! Siku! – po raz któryś z rzędu rozweseleni wycieczkowicze zmuszają kierowcę do zatrzymania.
Po dłuższej chwili, gdy już z powrotem zajęli miejsca w autokarze, kierowca pyta głośno:
– Czy kogoś nie brakuje?
Cisza. Po przekroczeniu granicy do kierowcy podchodzi mężczyzna i lekko bełkocząc mówi:
– Kurde, nie ma mojej żony...
– No przecież – mówi ze złością kierowca – przed odjazdem pytałem, czy kogoś wam nie brakuje!
Na to facet:
– Ale mnie jej nie brakuje, tylko mówię, że jej nie ma...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u