Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Do setki brakuje jeszcze 99 lat! Ale pierwsze urodziny ściągnęły tłumy

Do setki brakuje jeszcze 99 lat! Ale pierwsze urodziny ściągnęły tłumy

Image_5McDonalds w Zduńskiej Woli działa dokładnie od roku. Powstawał w bólach. Podczas budowy doszło do groźnego wypadku. Jednak równo rok temu otworzył podwoje. Z tej okazji do restauracji ściągnęły tłumy.

Najwięcej atrakcji przygotowano dla dzieciaków. Były zawody z nagrodami. Był też urodzinowy tort. Z tej okazji przypomnijmy, że firma założyli 15 maja 1940 r. w San Bernardino w Kalifornii bracia Dick i Mac McDonaldów. Od 1953 r. firma udziela franczyz. Dwa lata później Ray Kroc stworzył prawną formę dla systemu franczyzowego: McDonald's Systems, Inc. W 1960 r. firma została przemianowana na McDonald's Corporation. Jako spółka akcyjna jest notowana na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (NYSE) od 5 stycznia 1966 r. W 2007 r. McDonald's dysponował 31 tys. barów szybkiej obsługi w ponad 119 krajach na całym świecie. Firma jest również właścicielem innych marek związanych z gastronomią: Aroma Caf, Boston Market i Donatos Pizza. W 2007 r. przychody firmy wyniosły 22,8 mld dolarów, a zyski netto 3,9 mld dolarów. Pierwszy bar na terenie Polski otwarto 17 czerwca 1992 roku w Warszawie na rogu ulic Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej. Koszt budowy wynosił 1 mln dolarów. W dniu otwarcia ustanowiony został rekord świata w liczbie transakcji, 45 tysięcy klientów dokonało 13.304 zamówień, rekord ten został pobity sześć miesięcy później w Katowicach (13. 600 zamówień). Obecnie w Polsce znajdują się 293 lokale tej sieci (dane na sierpień 2012 r.). Zatrudnionych w nich jest ponad 16 tysięcy pracowników.

 

(ed)

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyTwój grzech jest większy niż mój

– Byłem u spowiedzi…
– i…?
– Kapłan powiedział mi, że nie powinienem nigdy się z tobą spotykać, że od samego początku to było złe. Jesteś mężatką i nigdy nie powinienem się do ciebie zbliżyć…
– A powiedziałeś temu ,,kapłanowi'', że sam masz dwie żony: jedną kościelną, drugą ,,cywilną''?
– Nie, po co?! Przecież nie pytał!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u