Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Poszła na grzyby i zaginęła. 73-latki szuka policja i rodzina

Poszła na grzyby i zaginęła. 73-latki szuka policja i rodzina

zaginionagrzybyTegoroczny sezon na grzybobranie trwa na dobre, a już kilkanaście razy policjanci z naszego regionu otrzymywali zgłoszenia od rodzin o osobach, które w lasach się zagubiły i do domów nie wróciły na czas. Na szczęście odnalazła się 55-letnia mieszkanka powiatu oleskiego. Kobieta wyjechała wraz ze swym ojcem na grzyby 3 bm. i zgubiła się w lasach w okolicy miejscowości Dzietrzniki, w gminie Pątnów.

 

Odnalezioną ją 4 bm. wyziębioną, po niemal dobie przebywania w lesie. Policja apeluje zatem, aby na grzyby wybierać się w towarzystwie innych osób, nie wchodzić do lasu tuż przed zapadnięciem zmroku, dokładnie zapamiętać miejsce zaparkowania samochodu i nazwę miejscowości. W razie zagubienia drogi, nie należy panikować i zachowywać się racjonalnie. Nie patrzeć tylko "pod nogi", ale starać się zapamiętać charakterystyczne punkty, które pozwolą wrócić do punktu wejścia.
Niestety, policjanci z Łasku wciąż poszukują 73-letniej mieszkanki miejscowości Dobra (gmina Sędziejowice), która wyszła do lasu z domu w czwartek 3 października i do tej pory nie nawiązała kontaktu z rodziną. Kobieta ma problemy z pamięcią. WAŻNE!!! Kobieta może reagować na imię Janka, Jasia lub Jancia. Wszystkie osoby, które posiadają jakąkolwiek wiedzę na temat miejsca pobytu zaginionej Danuty Kaźmierczak (na zdjęciu), w szczególności mieszkańcy gminy Sędziejowice, proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Łasku pod numerem telefonu 43 675 69 11 lub pod nr 112. Także pod nr 997. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Łasku już pięć dni prowadzą poszukiwania Danuty Kaźmierczak zamieszkałej w Dobrej w powiecie łaskim, gmina Sędziejowice.
Jesień to sezon wysypu grzybów w lesie, zatem amatorów grzybobrania wciąż nie brakuje, zwłaszcza, że mamy po ostatnich deszczach prawdziwy ich wysyp. Jest to także czas, gdy nasilają się zgłoszenia dotyczące zaginięć osób. Doświadczenia z ubiegłych lat pokazują jednoznacznie, że wiele osób w sposób nieprzemyślany wybiera się do lasu. Najczęściej są to starsze osoby, które straciły orientację w terenie i nie potrafią odnaleźć drogi powrotnej do domu. Sytuacja staje się niebezpieczna, kiedy osobę w lesie np.: wymagającą przyjmowania stałych lekarstw zastaje zmrok, stanowi to zagrożenie dla jej zdrowia. Dlatego policja zawsze wszczyna na wniosek rodziny poszukiwania zaginionego. Do akcji angażowani są funkcjonariusze wszystkich komórek organizacyjnych policji oraz strażacy, a nawet leśnicy, aby jak najszybciej dotrzeć do osoby potrzebującej pomocy. Zapamiętajmy zatem... - Warto zadbać o odpowiednie przygotowanie do wyprawy, m.in.: przeciwdeszczowa odzież, woda, posiłek, opatrunek oraz leki - w przypadku ich stałego przyjmowania. - Zaleca się, aby zabrać ze sobą naładowany telefon komórkowy, który w razie potrzeby posłuży do wezwania pomocy.

Opr. KaMi S,

źródło KPP Łask, KPP Wieluń

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyZ domu do przedszkola

Wychowawczyni w przedszkolu, podczas rutynowego, okresowego zebrania, zwraca się do rodziców:
- Szanowni Państwo, ja nie wnikam, co Państwo robią w weekend. Ale coś w tym jest, że w poniedziałek wszystkie dzieci stukają się kubeczkami z mlekiem...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u