menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności JUTRZENKA WARTA GRA DALEJ W PUCHARZE POLSKI

JUTRZENKA WARTA GRA DALEJ W PUCHARZE POLSKI

juvepiotrkowW minioną środę na stadionie miejskim w Warcie, w pucharowym meczu rozgrywanym pomiędzy Jutrzenką Warta i Wartą Działoszyn działo się wiele. Było sześć bramek, w tym cztery zdobyte przez piłkarzy Juve, było wiele sytuacji, z których mogły paść kolejne gole. To sprawiło, że kibice, którzy na mecz przyszli w mniej licznym gronie niż na spotkania, ligowe opuszczali stadion w dobrych nastrojach.

Mecz był od początku pod dyktando Jutrzenki, która starała się narzucać rywalom swój styl gry i szukać okazji do jak najszybszego objęcia prowadzenia. Podejmowane próby zaowocowały tym, że już w 5 minucie na listę strzelców wpisał się Robert Jarecki, który po dośrodkowaniu Szymona Młynarczyka umieścił piłkę głową w dolny róg bramki. Jednak nie był to dla niego zbyt szczęśliwy mecz, bo już w 22 minucie zmuszony był opuścić plac gry z powodu urazu. Goście próbowali odrabiać straty, jednak ich strzały nie stanowiły zagrożenia dla bramkarza Juve, Oskara Natorskiego. Do czasu kiedy w 40 minucie po rzucie rożnym sędzia dopatrzył się przewinienia i w konsekwencji wskazał na 11 metr! Karnego na bramkę zamienił Paweł Marchewka, choć bramkarz Jutrzenki wyczuł strzelca. Piłki jednak nie złapał...
Po przerwie znowu dominowała Jutrzenka, która w ciągu dziesięciu minut zdobyła trzy gole. Kolejno strzelali skutecznie: Emilian Sulgan, Wiktor Paprota i bardzo aktywny w tym spotkaniu Adrian Fret. Po tej serii ciosów zadanych przez piłkarzy Jutrzenki, tempo meczu nieco spadło. W 85 minucie gola na otarcie łez dla Warty Działoszyn zdobył Jakub Kozica i tym samym ustanowił wynik spotkania na 4:2. Skład Jutrzenki: Natorski, Bednarek, Adamiak (Młynarski), Pipczyński (Pawlak), Graczykowski, Dudek, P. Kobierski, Fret (Burski), Jarecki (Paprota), Sulgan, Młynarczyk. Skład Warty Działoszyn: Pawełczyk, Boras, Królikowski (Szaniec), Pałyga, Kozica, Zawieja, Korbela (Drągowski), Marchewka (Rabiniak), Kukulski,Juchnik, Dushkin (Gleń). 30 października Jutrzenka zagra w V rundzie wojewódzkiego Pucharu Polski. Jej przeciwnikiem będzie czołowa drużyna sieradzkiej klasy okręgowej, Piast Błaszki.