Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Policyjne "Bicie Rekordu Guinnessa w resuscytacji krążeniowo - oddechowej"

Policyjne "Bicie Rekordu Guinnessa w resuscytacji krążeniowo - oddechowej"

269-101162Uczestnikom tej akcji policyjnej pewnie wielu ludzi zawdzięczać będzie kiedyś pomoc w uratowaniu życia! W tegorocznej akcji "Bicia Rekordu Guinnessa w resuscytacji krążeniowo - oddechowej", która po raz kolejny odbyła się w Szkole Podstawowej nr 13 w Zduńskiej Woli, uczestniczyło 77 ratowników i potencjalnych ratowników. Przez 30 minut prowadzili oni akcję reanimacyjną na ośmiu fantomach.

W akcji uczestniczyli uczniowie trzynastki, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli, ratownicy z 32 Bazy Lotnictwa Taktycznego z Łasku oraz przedszkolaki z Publicznego Przedszkola nr 7 "Pod Zielonym Semaforem".
16 października - to nie przypadkowa data - bowiem tego dnia obchodzimy Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Jego celem jest popularyzacja wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy osobom, u których wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia. Koordynatorem akcji jest Fundacja WOŚP. Próba bicia Rekordu była zatem świetną okazją do wspólnej nauki resuscytacji i podstawowych czynności ratujących życie przez najmłodszych i najstarszych.

(opr. KJB)

Foto: zdunska-wola.policja.gov.p

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyZ domu do przedszkola

Wychowawczyni w przedszkolu, podczas rutynowego, okresowego zebrania, zwraca się do rodziców:
- Szanowni Państwo, ja nie wnikam, co Państwo robią w weekend. Ale coś w tym jest, że w poniedziałek wszystkie dzieci stukają się kubeczkami z mlekiem...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u