Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Wiceprezydenci poradzą sobie bez sekretarza?

Wiceprezydenci poradzą sobie bez sekretarza?

SZKOPINSKA095Były spekulacje. były domysły... Kto zaś??? Kto za Iwonę Szkopińską? Samorządowcy, urzędnicy i mieszkańcy miasta bacznie obserwujący życie Zduńskiej Woli zastanawiali się, kto mógłby zastąpić na stanowisku sekretarza miasta dotychczas sprawującą tę funkcję Iwonę Szkopińską, z którą UM rozstał się za porozumieniem stron, ponieważ został wójtem gminy Czastary. Wcześniej magistrat w mediach zapowiadał konkurs. Ostatecznie się z niego wycofał...

 

Do końca tego roku w zduńskowolskim magistracie nie będzie sekretarza miasta! Taką decyzję podjął właśnie Piotr Niedźwiecki, prezydent Zduńskiej Woli. Sekretarzowanie wezmą na swoje barki wiceprezydenci oraz dyrektorzy wydziałów UM. Imię i nazwisko nowego sekretarza mieszkańcy poznać mają dopiero w styczniu 2013 roku. Tak poinformowała nasze.fm Agnieszka Mikołajczyk z Urzędu Miasta, asystentka, pełniąca funkcję rzecznika magistratu. - Do końca grudnia panowie wiceprezydenci przejmą obowiązki pani sekretarz Iwony Szkopińskiej. Nowy sekretarz zostanie wyłoniony z urzędu, nie będzie konkursu na to stanowisko - mówiła A.Mikołajczyk dla nasze fm.
Wakat powstał po tym, jak dotychczasowa sekretarz Iwona Szkopińska, była burmistrz Wieruszowa została powołana przez premiera Donalda Tuska na pełniącą obowiązki wójta gminy Czastary w powiecie wieruszowskim. Stało się to w kilka dni po nagłym zgonie dotychczasowego wójta tej gminy, Pawła Głowackiego. Pisaliśmy o tym 24 października (http://www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/1025- byla-burmistrzem-jest-wojtem-iwona-szkopinska-wraca-do-samorzadu#comment-3109). Iwona Szkopińska pracowała w zduńskowolskim magistracie przez 1,5 roku. Wcześniej przez 12 lat była burmistrzem Wieruszowa. Na 16 grudnia wyznaczono w gminie Czastary wybory uzupełniające.

ED

Foto: Iwona Szkopińska (pierwsza od prawej) na wmurowaniu kamienia węgielnego pod budowę zduńskowolskiego ratusza na pl. Wolności, w lipcu br.

fot. Ewa Dobrowolska

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipySynku, jak mogłeś...

Matka strasznie beszta syna, który wybrał się do klubu ze striptizem.
- Jak mogłeś! To straszne, to obrzydliwe! Pewnie widziałeś tam rzeczy, których nie powinieneś zobaczyć!
- Tak. - odpowiada syn - Widziałem tam ojca!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u