Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Narkotykowy handel zlikwidowany

Narkotykowy handel zlikwidowany

264-103270Policjanci z Wielunia zatrzymali pięciu mężczyzn w wieku od 23 do 32 lat, związanych z narkotykowym procederem. Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie ponad 370 gramów metamfetaminy, kilkadziesiąt porcji marihuany oraz trzy tabletki ekstazy. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Wieluniu.

 

Policjanci z Wydziału Kryminalnego wieluńskiej komendy na, co dzień zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, uzyskali informacje, iż osoby poruszające samochodem marki Skoda mogą posiadać środki odurzające. 12 listopada w godzinach wieczornych w Wieluniu w rejonie parku miejskiego policjanci zauważyli wytypowany samochód. Obserwowali zaparkowany pojazd oraz osoby, które nim przyjechały. Nerwowe zachowanie młodych ludzi potwierdziło podejrzenia policjantów, którzy podjęli interwencję. W samochodzie siedziało pięciu młodzieńców w wieku od 23 do 33 lat. W aucie unosiła się wyraźna woń marihuany. W kieszeni kurtki 24-latka podczas przeszukania policjanci znaleźli woreczek foliowy z suszem marihuany oraz szklaną lufkę z nadpaloną "trawką". Kolejną dilerkę z tzw. "kryształem" znaleziono podczas przeszukania samochodu. Należała ona do 32-letniego mieszkańca powiatu pajęczańskiego. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzut posiadania środków odurzających, przy czym 24-latek odpowie również za ich udzielanie trójce znajomym, którzy podróżowali wraz z nim w samochodzie.
Tego typu przestępstwa zagrożone są karą do 3 lat pozbawienia wolności. Policjanci analizując zbierany materiał dowodowy ustalili, że z tą sprawą związane są również inne osoby. Funkcjonariusze już następnego dnia zatrzymali kolejnych dwóch mężczyzn. Byli to 23-letni mieszkaniec powiatu pajęczańskiego oraz 25-letni mieszkaniec Wielunia. To od nich młodzi ludzie nabyli zakazane prawem substancje. W trakcie przeszukania w domu 25-latka łącznie zabezpieczono 370 gramów tzw. "kryształu". Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że to metamfetamina. Ponadto zabezpieczono dwie małe wagi elektroniczne oraz pieniądze. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty udzielania innym osobom środków odurzających w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Dodatkowo 25-latek odpowie za posiadanie narkotyków. Do kolejnego zatrzymania doszło 14 listopada. Śledztwo potwierdziło, iż związek z tą sprawą miał również 24-letni mieszkaniec powiatu pajęczańskiego. W miejscu zamieszkania mężczyzny zabezpieczono kilkadziesiąt porcji marihuany, trzy tabletki ekstazy, oraz pieniądze. 24-latek usłyszał zarzuty posiadania oraz udzielania innym osobom środków odurzających w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Prokurator wobec 24-latka i 25-latka planuje skierować wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Za handel narkotykami grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Leon

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyRefleksja żony, riposta męża

Żona do męża: - Wiesz kochanie, ta para co mieszka obok bardzo się kocha. On ją całuje a powitanie i pożegnanie. Chcę byś też tak robił.
- Odbiło ci? Przecież prawie jej nie znam!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u