Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Prezydent Andrzej Duda pod specjalnym nadzorem policji w Lututowie

Prezydent Andrzej Duda pod specjalnym nadzorem policji w Lututowie

265-106556Pełną mobilizacją wykazali się policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie. Ich głównym zadaniem było zapewnienie w poniedziałek 13 bm. bezpieczeństwa Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej, który odwiedził mieszkańców Lututowa. Profesjonalne działania funkcjonariuszy i współpraca m.in. ze Służbą Ochrony Państwa i Komendą Wojewódzką Policji w Łodzi sprawiły, że wizyta głowy państwa odbyła się bez żadnych zakłóceń.

 

Wizyta najważniejszej osoby w państwie to było spore wyzwanie i pełna mobilizacja dla wieruszowskich służb. Kilkudziesięciu policjantów, m.in. sztabu policji, oddziałów prewencji, ruchu drogowego, pirotechników, kryminalnych, przewodników psów i antyterrorystów zaangażowanych było w zabezpieczenie wizyty Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, który odwiedził Lututów w powiecie wieruszowskim. Prezydent wizytował Lututów w związku z uroczystościami nadania tej osadzie praw miejskich. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w Kościele p.w. Św. Piotra i Pawła w Lututowie. Następnie Prezydencka kolumna prowadzona przez funkcjonariuszy Służby Ochrony Państwa i policjantów bezpiecznie dotarła do centrum Lututowa, gdzie Prezydent Andrzej Duda złożył kwiaty pod tablicą upamiętniającą ofiary zbrodni katyńskiej. Po wygłoszonym w auli miejscowej szkoły podstawowej przemówieniu, Prezydent spotkał się z zaproszonymi na uroczystość gośćmi oraz licznie przybyłymi mieszkańcami.
Dzięki mobilizacji policyjnych sił i jednoczesnej koordynacji działań, wizyta Głowy Państwa przebiegła spokojnie i bez zakłóceń. Przez cały dzień policjanci w ścisłej współpracy m.in. z Służbą Ochrony Państwa, czuwali głównie nad bezpieczeństwem Prezydenta RP, ale również dbali o bezpieczeństwo zaproszonych gości i wszystkich, którzy przybyli na uroczystości związane z nadaniem praw miejskich dla Lututowa. Działania mundurowych opierały się również na wystawieniu posterunków regulacji ruchem na wcześniej wyznaczonych skrzyżowaniach, aby w odpowiednim czasie zapewnić zamknięcie ruchu kołowego i pieszych na trasie przejazdu kolumny Prezydenckiej. Po spotkaniu z mieszkańcami, Prezydent Andrzej Duda bezpiecznie opuścił Lututów i województwo łódzkie, po czym przemieścił się na teren województwa wielkopolskiego.

asp. sztab. Damian Pawlak

(opr. Leon)

Fot. KPP Wieruszów

Podobne:
https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2020-01-13/nowe-miasto-na-mapie-polski-prezydent-na-uroczystosciach-w-lututowie/
https://www.wnp.pl/parlamentarny/spoleczenstwo/prezydent-do-mieszkancow-lututowa-jestescie-polskimi-patriotami-z-pokolenia-na-pokolenie,49935.html
https://www.radiomaryja.pl/informacje/polska-informacje/prezydent-a-duda-do-mieszkancow-lututowa-jestescie-polskimi-patriotami-z-pokolenia-na-pokolenie/

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyJak stracić na wadze?

Jak stracić na wadze? To bardzo proste. Trzeba kupić wagę za sto złotych, a sprzedać za pięćdziesiąt...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u