Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Paweł Królikowski, aktor rodem ze Zduńskiej Woli nie żyje. Był Ambasadorem Kultury Zduńskiej Woli

Paweł Królikowski, aktor rodem ze Zduńskiej Woli nie żyje. Był Ambasadorem Kultury Zduńskiej Woli

pawelMiał niespełna 59 lat. Tragiczną informację o śmierci ojca potwierdził na instagramie syn aktora, Antoni Królikowski. O śmierci Pawła Królikowskiego 27 bm. jako pierwszy napisał też magazyn "Super Express", powołując się na niezależne źródła. Informację potwierdziła również dla PAP Ewa Leśniak ze Związku Artystów Scen Polskich, gdzie Paweł Królikowski pełnił funkcję prezesa. Aktor zmagał się z problemami neurologicznymi.

 

Zmarł dosłownie miesiąc przed swoimi 59-tymi urodzinami. A te obchodziłby 1 kwietnia. Od wielu lat w wywiadach mówił, że jest dzieckiem z "jajem", bo urodził się w Prima Aprilis., a to dzień związany z żartami i humorem. I takiego Pawła, żartującego, czasem wręcz nazbyt swobodnego na pewno zapamiętali wszyscy, którzy parę lat temu przybyli na spotkanie z nim do zduńskowolskiej biblioteki, a siewie.tv miało okazję dla Państwa przeprowadzić relację z tego wydarzenia :\ https://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/2020-to-taka-roza-wiatrow-pawel-krolikowski-o-rodzinnej-zdunskiej-woli
Dodajmy , że Paweł Królikowski był także Ambasadorem Kultury w Zduńskiej Woli. Film promujący miasto z jego udziałem miał blisko 4 tysięcy odsłon na YT ( https://www.facebook.com/zdunska.wola.42437/videos/618190068633299/?v=618190068633299).
Paweł Królikowski w 2015 roku przeszedł operację usunięcia tętniaka z mózgu. Po rekonwalescencji wrócił do roli jurora w programie "Twoja twarz brzmi znajomo" w Telewizji Polast. Później stan zdrowia aktora znowu się pogorszył. Paweł Królikowski w maju 2019 roku nie pojawił się na finale programu "Twoja twarz brzmi znajomo". Fani programu byli zaniepokojeni. Aktor odniósł się do swojej nieobecności w kolejnej odsłonie show: "Na początku maja nie przyjechałem do was na spotkanie. Okazało się, że moje zdrowie nie było okej. Musiałem więc coś z tym zrobić" - mówił. Przeszedł wtedy operację neurochirurgiczną. Od grudnia ubiegłego roku przebywał w szpitalu na oddziale neurologicznym. Na kilka dni przed śmiercią zrezygnował z ze stanowiska prezesa Związku Artystów Scen Polskich. Informację o jego śmierci potwierdził też w czwartek nowy prezes ZASP Krzysztof Szuster.
Paweł Królikowski urodził się 1 kwietnia 1961 roku w Zduńskiej Woli jako pierwsze z trójki dzieci Jadwigi i Jana Królikowskich. W Zduńskiej Woli nazywany był prekursorem aktorstwa z tak zwanej Srebrnej. Bo z tego osiedla zduńskowolskiego wyszedł potem w świat młodszy brat Pawła Rafał. Ale wcześniej też Janek Jankowski. Młodszym o pięć lat bratem Pawła Królikowskiego jest Rafał, także aktor. Paweł Królikowski zadebiutował rolą chuligana w filmie dla dzieci i młodzieży ,,Dzień kolibra'' (1984), który został wyróżniony na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym dla Dzieci w Chicago. W wieku 21 lat, na egzaminach do wrocławskiej szkoły aktorskiej, poznał swoją przyszłą żonę aktorkę Małgorzatę Ostrowską, znaną z roli Grażyny Lubicz w telenoweli TVP ,,Klan''. Zawarli związek małżeński w 1988 roku w Łodzi. Mają piątkę dzieci; trzech synów: Antoniego (ur. 1989), Jana (ur. 1992) i Ksawerego (ur. 2007) oraz dwie córki: Julię (ur. 1999) i Marcelinę (ur. 2001). Razem z żoną wcielili się w role w wyreżyserowanym przez syna Antoniego filmie krótkometrażowym "Noc życia" (2010), do którego muzykę skomponował ich drugi syn, Jan. W grudniu br., tuż przed Bożym Narodzeniem ukaże się płyta "Uczucia nieparzyste". Znalazły się na niej utwory Pawła Królikowskiego. Wśród wykonawców są m.in. autor i jego żona oraz Małgorzata Kożuchowska, Anna Czartoryska, Katarzyna Groniec, Piotr Najsztub, Marek Piekarczyk (więcej na: http://www.polskieradio.pl/9/200/Artykul/836316,Koncert-Uczucia-nieparzyste-Zapraszamy-do-obejrzenia-wideo-).
Paweł Królikowski był aktorem filmowym, telewizyjnym, teatralnym i dubbingowym, realizatorem telewizyjnym oraz prezesem Związku Artystów Scen Polskich. Zagrał m.in. w filmach "Pantarej", "Długi weekend", "Pitbull", "Pitbull. Nowe porządki", "Instynkt" oraz wielu serialach. Widzowie zapamietają go zwłaszcza z roli Kusego w serialu ,,Ranczo''.

Inne także na:
http://www.youtube.com/watch?v=QwrNv0l5Sho
http://www.youtube.com/watch?v=otWrsNMxisI
http://www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/8332-qtargi-zduskie-targi-domowego-ciepaq-ju-we-wrzeniu-w-galerii-zduskiej

Fot. arch. siewie.tv

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipySojusz to już nie sojuz, ale jednak sojusz

Kiedy po raz pierwszy wysłano żołnierzy amerykańskich do Polski w ramach wymiany NATO-wskiej, zdarzyła się taka oto historia: Po spotkaniu powitalnym z Polakami jeden z amerykańskich żołnierzy pisze do domu:
- Kochana mamo, pozdrawiam Cię serdecznie. W pierwszych słowach mojego listu opowiem Ci jak wygląda tydzień w polskiej jednostce:
Poniedziałek: koledzy przywitali nas dużą wódką.
Wtorek: umieram!
Środa: jeden z kolegów polskich miał urodziny.
Czwartek: umieram.
Piątek: dostaliśmy przepustkę - poszliśmy na dyskotekę z polskimi kolegami.
Sobota: dlaczego nie umarłem we wtorek?

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u