Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Koronawirus powodem odwołania nie tylko imprez masowych

Koronawirus powodem odwołania nie tylko imprez masowych

mzdrowiaTrwa Wielki Post i najbliższe dwa tygodnie będą - przynajmniej wiernym - sprzyjać pracy nad sobą i własną duchowością. Będą na to mieli sporo czasu. Po raz pierwszy w dziewięcioletniej historii naszego portalu nie będziemy zapowiadać w rubryce "CO, GDZIE, KIEDY W SIERADZKIEM" tego, co się wydarzy, ale pisać o tym, co się nie odbędzie! A wszystko przez koronowirusa, który sparaliżował życie kulturalne i sportowe w całym kraju.

 

Nie odbędą się zatem do 25 marca, a może i do początków kwietnia żadne imprezy rozrywkowe. Zamknięte na pewno do 25 marca będą szkoły, przedszkola, żłobki - także niepubliczne, poradnie psychologiczno-pedagogiczne, specjalne ośrodki szkolno-wychowawcze, młodzieżowe ośrodki wychowawcze, ośrodki socjoterapii, specjalne ośrodki wychowawcze, ośrodki rewalidacyjno-wychowawcze, uczelnie wyższe wraz z filiami w regionie, szkoły muzyczne, szkoły plastyczne, ale i muzea, domy i ośrodki oraz centra kultury, kina, teatry, filharmonie, operetki, opery oraz ośrodki i centra sportu. Zamknięte zostały także miejskie pływalnie i ogólnie dostępne siłownie przy szkołach, bądź ośrodkach sportu. Zawieszona została także działalność Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Swe podwoje zamyka też Biuro Wystaw Artystycznych w Sieradzu. Do odwołania! To wszystko ma związek ze środową decyzją premiera Mateusza Morawieckiego i przedstawicieli ministerstw edukacji oraz kultury i dziedzictwa narodowego. A jest wynikiem zwiększonej liczby potwierdzonych w kraju przypadków zarażenia koronawirusem.
Odwołane zostały też wszystkie imprezy masowe, w tym także spotkania piłkarskie. Nie odbędą się zaplanowane wcześniej spotkania i prelekcje w bibliotekach, a wiele jak w Zduńskiej Woli czy w gminie Lututów, będzie zamkniętych. Nie odbędą się też nawet małe, kameralne koncerty czy popisy. W Wieruszowie do odwołania zamknięto także Targowisko Miejskie. Bezterminowo odwołano planowane w marcu Dni Otwarte w szkołach średnich w Sieradzkiem oraz obchody Dnia Sołtysa, jak też zebrania gminnych organizacji, w tym zebrania sprawozdawcze jednostek OSP i Kół Gospodyń Wiejskich. Wiadomo, że w Wieruszowie nie odbędzie się Jarmark Wielkanocny, w Sieradzu ćwiczenia żołnierzy rezerwy (miały się odbyć od 16 do 27 marca) i 12. Wystawa Tradycyjnych Stołów Wielkanocnych w sieradzkim Starostwie Powiatowym, którą planowano na 4 kwietnia. W Uniejowie zaś bezterminowo odwołano Festiwal Kultury Indian XVIII Wiosenny Pow Wow' 2020, planowany także na 4 kwietnia.
Jak informuje Łódzki Związek Piłki Nożnej z uwagi na zagrożenie związane z epidemią koronawirusa COVID-19 podjęto decyzję o odwołaniu szkoleń Mobilnej Akademii Młodych Orłów. Zajęcia zostaną wznowione po wygaśnięciu zagrożenia epidemiologicznego. Nowe terminy zostaną podane w późniejszym komunikacie. Odwołane zostały zajęcia w: Łodzi (11 marca), Bedlnie (12 marca), Jeżowie (16 marca), Godzianowie (17 marca), Moszczenicy (20 marca), Wieluniu (24 marca), Ujeździe (25 marca) i Zadzimiu (26 marca).
W związku z koronawirusem Zarząd CPSiR “Dragon” Poddębice poinformował o przełożeniu Mistrzostw CPSiR Dragon, które miały się odbyć w sobotę 14 marca. O nowym terminie organizacji zawodów poinformuje, kiedy sytuacja w kraju się uspokoi. Miejski Ośrodek Sportu i rekreacji w Zduńskiej Woli informuje także, że wszystkie mecze ligowe zaplanowane na najbliższy weekend zostały odwołane, 19 kolejka III ligi grupy trzeciej z najbliższego weekendu została przełożona na 13 maja. Domy kultury, teatry i kina z Sieradzkiego zapewniają, że wszyscy, którzy wykupili wcześniej bilety na planowane wydarzenia, w tym spektakle, koncerty czy występy kabaretów mogą je zwrócić i odzyskać gotówkę. Szczegóły na informacjach poniżej oraz na stronach placówek i na profilach fejsbukowych tychże.
https://scksieradz.pl/node/2708
https://laskidomkultury.com.pl/aktualnosci/wydarzenia-odwolane/
http://www.wdkwieruszow.pl/aktualnosci/odwolane-spektakle.html
http://wdkwielun.pl/wydarzenia/2020/03/uwaga-zawieszona-dzialalnosc-instytucji-kultury/
https://pbp.sieradz.pl/
https://www.facebook.com/kinoratusz/
https://www.lpzdwola.pl/uwaga-wazne-informacje-w-zwiazku-z-koronawirusem/
http://muzeumzdunskawola.blogspot.com/2020/03/muzeum-czasowo-zamkniete.html
https://www.facebook.com/D.K.Lokator/ https://www.facebook.com/mosirzdunskawola/

O spokój i nie poddawanie się panice, zachowanie zasad codziennej higieny apelują wszyscy: od rządu, poprzez ministrów po prezydentów, burmistrzów i wójtów z naszego regionu. Jednak parę samorządów zdecydowało się na zmiany w pracy urzędów. Także policja apeluje, by nie ulegać pokusie sprzedawcom internetowym, którzy oferują leki, rzekomo zapobiegające zakażeniu wirusowi COVID-9 (ważna informacja na ten temat tutaj: --->http://www.policja.pl/pol/aktualnosci/186280,Policja-ostrzega-przed-oszustami-w-zwiazku-z-koronawirusem.html ).
Wspomniane zmiany w pracy urzędów wprowadzono już m.in. w Sokolnikach (więcej na: --> https://www.sokolniki.pl/ ) oraz w Sieradzu (https://sieradz.eu/briefing-prasowy-dotyczacy-sytuacji-zwiazanej-z-koronawirusem ). W tym pierwszym dostać się do środka będzie można po uprzednim umówieniu, a drzwi - po naciśnięciu dzwonka - otworzy dyżurujący pracownik.
W Sieradzu, z kolei wprowadzono nakaz zastosowania odległości między petentami w kolejce, co najmniej metra. Będą o tym przypominały specjalne oznakowania na podłodze. Prezydent Paweł Osiewała apeluje także o ograniczenie wizyt w urzędzie i korzystanie z kontaktów drogą elektroniczną. Także w Wieluniu zachęcają mieszkańców, aby korzystali z dostępnych, elektronicznych narzędzi załatwiania spraw w urzędzie jak choćby - Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej. Mogą też wielunianie skorzystać z elektronicznej formy płatności, kontaktować się z pracownikami urzędu telefonicznie czy też wysyłać zapytania na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .
Z kolei Urząd Miasta w Wieruszowie od czwartku 12 marca będzie pracował tylko zdalnie. Wizyty petentów są wstrzymane. Wyjątkiem będzie tylko Urząd Stanu Cywilnego (więcej na: --> http://miasto.wieruszow.pl/komunikat-ws-funkcjonowania-urzedu-miejskiego/). W Szadku zostało odwołane spotkanie informacyjne dotyczące wprowadzonych zmian do koncepcji miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego (http://szadek.net/asp/pl_start.asp?typ=13&submenu=1&menu=1&ref=1&schemat=&dzialy=1&akcja=artykul&artykul=1436 ). W trosce o bezpieczeństwo i w celu zapobieżenia rozprzestrzeniania się koronawirusa w Urzędzie Miejskim w Łasku oraz w jednostkach mu podległych wprowadzono szczególne środki ostrożności. Wszystkich interesantów burmistrz Gabriel Szkudlarek prosi o wyrozumiałość i ograniczenie osobistych wizyt w magistracie tylko do spraw koniecznych. I apeluje, by bieżące załatwić drogą mailową ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ), a niezbędne wizyty umówić telefonicznie. Zachęca również do korzystania z platformy e-PUAP w celu załatwienia najważniejszych urzędowych spraw.
Podobny apel wystosował do mieszkańców wójt gminy Sędziejowice Dariusz Cieślak (http://gminasedziejowice.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=319:koronawirus-apel-wojta-gminy-sedziejowice&catid=29:zdrowie&Itemid=132 ).
Podobne obostrzenia - jak powyżej - w tym ograniczenia wejść, zamknięcia kas mogą w najbliższych dniach wprowadzić także inne urzędy w Sieradzkiem. Dotyczyć to może także ośrodków pomocy społecznej, które wypłacają w kasach gotówką świadczenia z tytułu 500+, czy zasiłki rodzinne, socjalne, okresowe lub stałe. Póki co, nie pozostaje nic innego jak na bieżąco śledzić komunikaty na stronach internetowych tych instytucji, bądź być z nimi w kontakcie telefonicznym.

KaMi S

Podobne w temacie koronawirusa w Sieradzkiem na:
http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/11212-w-wieruszowie-zamknito-szkoy-i-targowisko-miejskie-w-obawie-przed-koronawirusem-odwoywane-s-kolejne-imprezy-szpitale-wprowadzaj-rygory-dla-odwiedzajcych
http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/11213-i-lo-i-zsp-nr-1-w-asku-zawieszaj-lekcje-do-pitku-13-marca-
http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/11218-wszystkie-imprezy-sieradzkiego-centrum-kultury-odwoane-do-25-marca
http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/11217-jutrzejszy-wernisa-wystawy-marianny-vinci
http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/11209-placowki-kultury-w-sieradzkiem-odwouj-imprezy

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyJak stracić na wadze?

Jak stracić na wadze? To bardzo proste. Trzeba kupić wagę za sto złotych, a sprzedać za pięćdziesiąt...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u