Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Koronawirus dopadł Sieradzkie. Co najmniej 11 zakażonych

Koronawirus dopadł Sieradzkie. Co najmniej 11 zakażonych

KOMUNIKATSieradzkie długo się broniło przed koronawirusem. Jednak w ostatnich dniach osób ze zdiagnozowanym zakażeniem wirusem COVID -19 przybywa ( http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/11362-koronawirus-ju-w-piciu-powiatach-sieradzkiego).

Przypadki takie odnotowano już w siedmiu powiatach: łaskim, sieradzkim, pajęczańskim, poddębickim, zduńskowolskim, wieruszowskim i najprawdopodobniej w wieluńskim. Bowiem lekarka, która pracowała w szpitalu w Pajęcznie, a u której potwierdzono zakażenie koronawirusem pracowała także w szpitalu w Wieluniu. Teraz i ta lecznica, podobnie jak pajęczańska, objęta jest kwarantanną. Sanepid nałożył kwarantannę łącznie na 53 osoby, w tym na 6 osób pracujących w szpitalu. Są to poza personelem szpitala, także ci którzy mieli bezpośredni kontakt z lekarką, jak i pacjenci. Personel został objęty kwarantanną domową. Podobnie, jak część pacjentów, która miała kontakt z lekarką, ale zanim stwierdzono u nich zakażenie wypisano tych pacjentów do domów. Sanepid nie wyklucza jednak, że może dojść do zakażeń. Wszyscy mieli zrobione testy. Czekają na wyniki...
W ciągu zaledwie dwóch dni potwierdzono też co najmniej pięć osób zakażonych w powiecie wieruszowskim. To z danych z wtorku 7 bm. To m.in. dwie kobiety z gminy Galewice, które pracowały w tym samym zakładzie pracy. Zakażona jest też kobieta z gminy Lututów, z Kolonii Dobrosław, która wróciła z pracy z zagranicy. Podczas obowiązkowej kwarantanny stan jej zdrowia zaczął się pogarszać i potwierdzono u niej obecność koronawirusa. W poniedziałek potwierdzono też zakażenie u dwojga mieszkańców Wieruszowa: kobiety i mężczyzny. Wystąpiła u nich wysoka temperatura, brak smaku oraz ból mięśni. Oboje zakażeni pozostali w tym samym mieszkaniu. Inni, którzy mieli bezpośredni kontakt z chorymi zostali objęci kwarantanną.

Według danych z wtorkowego wieczora 7 bm. w Sieradzkiem potwierdzono oficjalnie zakażone osoby:
- 1 osoba w powiecie poddębickim
- 3 osoby w powiecie sieradzkim
- 2 osoby w powiecie zduńskowolskim
- 2 osoby w powiecie łaskim
- 3 osoby w powiecie wieruszowskim.
Dane te mogą się w środę zmienić, kiedy stacje powiatowe sanepidu i szpitale prześlą już potwierdzone wyniki ponownych testów do ministerstwa zdrowia, a to do urzędu wojewódzkiego. A ten podaje na wtorek, iż:
Sytuacja epidemiologiczna w województwie łódzkim wygląda następująco:
- Liczba osób z potwierdzonym zakażeniem w województwie łódzkim: 358 (w ostatniej dobie przybyło 18)
- Liczba osób hospitalizowanych z podejrzeniem: 34
- Liczba osób objętych kwarantanną: 3.449
- Liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym: 1.662
- Liczba osób, które wyzdrowiały: 53

Liczba testów wykonanych przez laboratoria w województwie łódzkim w poprzedniej dobie: 492.
Do 7 kwietnia w kraju potwierdzono już 4.848 zakażonych, 129 zgonów i 191 osób wyleczonych. Tylko we wtorek 7 bm. do listy zdiagnozowanych przypadków zakażeń COVID-19 dopisano w Polsce 320 osób! I jak zapowiada minister zdrowia to jeszcze nie koniec pandemii! Więc póki co #Zostańcie w domu

KaMi S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyCoś na dobry rok szkolny

--------------------------

Nauczycielka przechadzała się po klasie obserwując rysujące dzieci. Od czasu do czasu zaglądała, jak idzie praca. Podeszła do dziewczynki, która w skupieniu coś rysowała. Nauczycielka spytała ją, co rysuje.
- Rysuję Boga - odpowiedziała Zosia.
- Ale przecież nikt nie wie, jak Bóg wygląda - powiedziała zaskoczona nauczycielka.
Zosia mruknęła, nie przerywając rysowania:
- Za chwilę będą wiedzieli.

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u