Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Po raz czwarty w 51-letniej historii zduńskowolskiego MDK-u szefować mu będzie kobieta

Po raz czwarty w 51-letniej historii zduńskowolskiego MDK-u szefować mu będzie kobieta

11grudniaszefowamdkHistoria lubi się powtarzać. Przynajmniej w Zduńskiej Woli. W kwietniu tego roku wprowadzano zmiany w składzie komisji konkursowej, która miała wyłonić nowego dyrektora Muzeum Historii Miasta. Marka Kępskiego, dyrektora Miejskiego Domu Kultury w Zduńskiej Woli zastąpiła w ostatniej chwili Violetta Bryl-Szlagowską, dyrektorka biura edukacji zduńskowolskiego magistratu. Zmianę wymusił fakt, że jedna z kandydatek startujących w konkursie była podwładną Kępskiego w MDK-u.

Po niespełna ośmiu miesiącach Violetta Bryl-Szlagowska zastąpiła Kępskiego na dobre. Na fotelu dyrektora ,,emdeku''. To ona właśnie wygrała rozstrzygnięty właśnie konkurs na to stanowisko. W walce 54-letnia zduńskowolanka pokonała siedmiu rywali, w tym 46-letniego Marka Kępskiego. Trzeba przyznać, że ostatnie dwa lata sprzyjały awansom polonistki, która oficjalnie jak podano na stronie Zespołu Szkół, w którego skład wchodzi SP nr 9 i PG nr 4, przebywa na urlopie bezpłatnym. pracowała tam jako polonistka w gimnazjum. Była także koordynatorem projektu "Inny, nie znaczy gorszy", w ramach którego w "dziewiątce'' powstała w 2009 roku sala doświadczenia światła. W styczniu 2011 roku wygrała konkurs na dyrektora nowo utworzonego Biura Edukacji, Kultury i Sportu. Jak czytamy w oficjalnej informacji o wynikach naboru na to stanowisko; "... dokumenty złożone przez kandydatkę spełniały wszystkie wymogi formalne, określone w ogłoszeniu o naborze na w/w stanowisko. Pani Violetta Bryl - Szlagowska uzyskała wyższą liczbę punktów z testu wykazując się należytą znajomością wymaganych aktów prawnych.'' Komisja stwierdziła także, że Pani Violetta Bryl -€“ Szlagowska ,,posiada dużą wiedzę merytoryczną, wykazuje się dużym zdecydowaniem, przejawia chęć do działania. Cechy te gwarantują prawidłowe wykonanie powierzonych obowiązków na stanowisku dyrektor Biura Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Zduńska Wola." Widać jednak, że pani dyrektor postanowiła zmienić rodzaj pracy. I to pewnie zadecydowało, że stanęła do zaciętej rywalizacji o fotel dyrektora MDK. A rywali miała na pewno doświadczonych. Jak choćby Kępski - dotychczasowy dyrektor zduńskowolskiego MDK, czy Katarzyna Kilian - dyrektorka Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Szadku. W internecie po wbiciu w wyszukiwarce "Violetta Bryl-Szlagowska" znaleźć można blisko 40 tys. linków. Zarejestrowana jest na facebbooku i netlogu.com. Co ciekawe na fbk'u wiadomości o pani dyrektor jest niewiele. Poza tym, kiedy skończyła liceum. Na netlogu też za wiele ich nie ma. Ale za to są zaskakujące. Otóż wynika z nich, że pani Viola jest młodsza o dwa lata niż w rzeczywistości. Jako datę urodzin podała bowiem 20 maja 1960 roku, a nie 1958 (taką datę podała z kolei w oświadczeniu majątkowym w lutym 2011 roku, co jest dostępne w BIP-ie na stronie UM Zduńska Wola). Zapewne to jakiś chochlik internetowy?! Wiadomo jednak z tego wpisu, że szuka przyjaźni i interesują ją...mężczyźni. Cóż, normalna kobitka!  
Dla Bryl-Szlagowskiej nowe stanowisko to także awans finansowy. Jej poprzednik w wydziale edukacji zarobił w roku 2010 nieco ponad 71 tys. zł. Zapewne podobne wynagrodzenie przypadło w udziale za rok 2012 pani dyrektor. Z kolei, z oświadczenia majątkowego za rok 2011 Marka Kępskiego wynika, że jego dochód za ten rok to ponad 94 tys. zł. Na podobne wynagrodzenie może zatem liczyć następczyni Kępskiego. Co jeszcze można znaleźć w necie o Bryl-Szlagowskiej? Ma za sobą także epizod wyborczy. W 2010 roku startowała z drugiej pozycji na radną powiatową z ramienia KWW Forum Dobrej Woli. Z tej listy jednak do rady weszła Justyna Majkowska-Miśkiewicz, była wokalistka "Ich Troje".
Póki co Violetta Bryl-Szlagowska dyrektorem Biura Edukacji w zduńskowolskim Urzędzie Miasta będzie do końca tego roku. Nową posadę ma objąć od stycznia. Gdy to się stanie, prezydent zamierza powołać jako p.o dyrektora biura edukacji Ewę Miller z tego biura. Nowa dyrektor będzie czwartą kobietą w historii MDK. przed nią placówką kierowały: Bożenna Olejnik XI 1983 - 1985, Jolanta Bebej VIII 1997 - XI 2002 i Sylwia Stasiak-Muzyka; V 2003 - XII 2006. Ta ostatnia pełni obecnie funkcję dyrektorki Miejskiej Biblioteki Publicznej. Zapewne już niedługo straci ją, bowiem zgodnie z założeniami prezydenta Piotra Niedźwieckiego nowemu szefowi MDK podlegać będzie także biblioteka.

ED

FOTO: fecebook Violetta Bryl-Szlagowska

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipySynku, jak mogłeś...

Matka strasznie beszta syna, który wybrał się do klubu ze striptizem.
- Jak mogłeś! To straszne, to obrzydliwe! Pewnie widziałeś tam rzeczy, których nie powinieneś zobaczyć!
- Tak. - odpowiada syn - Widziałem tam ojca!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u