Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności W powiecie wieluńskim i wieruszowskim rośnie liczba zakażonych COVID-19

W powiecie wieluńskim i wieruszowskim rośnie liczba zakażonych COVID-19

sanepidsJeszcze niespełna tydzień temu 22 kwietnia w Wieluniu i powiecie wieluńskim, który długo się bronił przed COVID-19 ( http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/11451-koronawirus-dotar-do-wielunia-i-powiatu-wieluskiego) nie było żadnych zakażonych koronawiesem. Ale teraz liczba chorych rośnie tam w zastraszającym tempie. Jest ich już dwadzieścia dwoje.

 

I to chyba nie koniec, bo ostatnio chorego potwierdzno w Fabryce Świec Korona w Wieluniu, która zatrudnia wiele osób, a chory mógł mieć kontakt nawet z całą załogą. Zakład, jak podobnie wieluński ZUGiL - nawet z tego powodu - zawiesił częściowo produkcję na obszarze, gdzie pracował zakażony i wydał oświadczenie: "Zarząd firmy Korona Candles Sp. z o.o. informuje, że dziś (28 kwietnia - przyp. siewie.tv) otrzymaliśmy zgłoszenie z Sanepidu, że u jednego z naszych pracowników, który został poddany testom, potwierdzono obecności SARS-Cov-2, zwanego koronawirusem. Mając na uwadze ochronę naszych Pracowników oraz przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się wirusa działalność firmy zostaje wstrzymana w obszarze, w którym pracował, od dnia 28 kwietnia 2020 roku. Zgodnie z obowiązującymi procedurami lista osób, które mogły mieć styczność z osobą zarażoną została przesłana do Sanepidu w celu podjęcia stosowanych działań. Poza podjętymi dotychczas środkami ostrożności we wskazanych obszarach zostanie przeprowadzona dezynfekcja oraz wprowadzone zostaną dodatkowe zaostrzone środki prewencyjne. Zarząd firmy będzie na bieżąco monitorował sytuację oraz podejmował dalsze decyzje dotyczące przerwy produkcji w trosce o zapewnienie maksymalnego poziomu bezpieczeństwa Pracownikom.
Jak wynika z danych wieluńskiego sanepidu, najwięcej przypadków zakażonych, potwierdzono w gminie Wieluń, jedenaście. Pięciu zakażonych jest w gminie Biała, trzech w gminie Wierzchlas, dwóch w gminie Skomlin, a jedna osoba w gminie Mokrsko. Nie lepiej jest też w powiecie wieruszowskim. Tam już zdiagnozowano 40 osób z potwierdzonym testami wirusem. A jeszcze tydzień temu było ich 28. A jak podaje lokalny portal informacyjny faktycznie może być już mowa o co najmniej 45-46 osobach. W środę 29 kwietnia w kraju potwierdzono 12.640 osób zakażonych COVID - 19, w tym tylko tego dnia 422 osoby. Od 4 marca w Polsce zmarło zakażonych osób 624, w środę 28 osób . W województwie łódzkim do tej pory potwierdzono w sumie 936 chorych z wirusem COVID-19. W Łódzkiem zmarły też 27 osoby. W tym jedna 29 kwietnia.
Jak wyglądają statystki zakażonych w podziale na powiaty w Sieradzkiem:
- łaski, 5 osób
- sieradzki, 13 osób
- zduńskowolski, 4 osoby
- poddębicki, 3 osoby
- pajęczański, 3 osoby
- wieluński, 22 osoby
- wieruszowski, 40 osób.

KaMi S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyJak stracić na wadze?

Jak stracić na wadze? To bardzo proste. Trzeba kupić wagę za sto złotych, a sprzedać za pięćdziesiąt...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u