Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności W środę w Zduńskiej Woli przedszkola miejskie i zerówki będą jeszcze zamknięte

W środę w Zduńskiej Woli przedszkola miejskie i zerówki będą jeszcze zamknięte

naborprzedszolaezdPrzedszkola i oddziały przedszkolne przy szkołach podstawowych w Zduńskiej Woli nie zostaną otwarte w środę 6 maja, choć taką możliwość samorządom dał rząd w ubiegłym tygodniu 29 kwietnia (http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/11490-zmiany-w-yciu-publicznym-od-4-maja-otwarte-bd-hotele-muzea-powraca-rehabilitacja-co-jeszcze ). Decyzję w tej kwestii podjął w poniedziałek Konrad Pokora, prezydent Zduńskiej Woli po spotkaniu z dyrektorami miejskich placówek zajmujących się opieką nad dzieci do lat sześciu.

Prezydent Konrad Pokora podkreślił, że najważniejsze jest zdrowie i bezpieczeństwo dzieci, ich rodziców i personelu. – Zdaję sobie sprawę, że wielu rodziców chciałoby powrotu swoich pociech do placówek opiekuńczych, ale pamiętajmy, że wciąż mamy stan epidemii i decyzja taka musi być głęboko przemyślana – mówił. Najpierw, we współpracy z pracownikami powiatowych służb sanitarnych, muszą zostać wypracowane procedury bezpiecznego uruchomienia miejskich przedszkoli. Przypomnijmy, że według wcześniejszych wytycznych placówki oświatowe, w tym przedszkola i żłobki, miały pozostać zamknięte przynajmniej do 24 maja br.
Od poniedziałku dyrektorzy rozpoczęli od zadania rodzicom pytania, czy są w ogóle zainteresowani opieką dla dzieci w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych. Pierwszeństwo przyjęcia według zaleceń rządowych mają mieć dzieci służb medycznych i mundurowych oraz osób pracujących w handlu i wspierających walkę z epidemią. Kierujący przedszkolami sprawdzają również dostępność personelu oraz dostosowanie pomieszczeń przedszkolnych do pracy w warunkach epidemii. Trzeba kupić rękawiczki, maseczki, środki dezynfekcyjne i termometry, a także zorganizować nowy system podawania posiłków tak, aby wypełnić wszystkie rygorystyczne wytyczne przekazane samorządom przez Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia. Spotkanie z dyrektorami przedszkoli pokazało również, że konieczne są konsultacje z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną. Zrodziło się szereg pytań. M.in. ile dzieci może przebywać w jednej sali? Jak sadzać je przy posiłkach? Czy każdą zabawkę po dotknięciu przez jedno dziecko, a zanim trafi w ręce innego trzeba dezynfekować? Jak ma się odbywać przyjmowanie dzieci i ich odbiór, skoro wcześniej w tych samych porach pojawiało się wielu rodziców? Czy do przedszkola mogą dzieci przyprowadzać babcie i dziadkowie, którzy skończyli 65 lat? Co z dywanami i pluszakami? Czy mają zniknąć z przedszkolnych sal, a dzieci podczas zabaw mają siedzieć na podłodze? Czy dzieci mogą wychodzić na przedszkolne place zabaw i ile ich może wychodzić jednocześnie? I jak dezynfekować np. duży teren wokół placówek? Czy po każdym wyjściu dzieci? Pytania te i wiele innych już zostały przekazane do sanepidu.
Prezydent Zduńskiej Woli podejmie decyzję o otwarciu przedszkoli w mieście pod koniec tego tygodnia, po uzyskaniu sprawozdań od dyrektorów placówek. W sprawie pracy żłobków i przedszkoli prywatnych, a jest ich w mieście kilka, rodzice i opiekunowie prawni muszą się kontaktować bezpośrednio z tymi placówkami.

KaMi S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyRefleksja żony, riposta męża

Żona do męża: - Wiesz kochanie, ta para co mieszka obok bardzo się kocha. On ją całuje a powitanie i pożegnanie. Chcę byś też tak robił.
- Odbiło ci? Przecież prawie jej nie znam!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u