Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Górnicze Święto w Cementowni WARTA w Trębaczewie, czyli biesiada piwna górników – skalników!
Błąd
  • [sigplus] Critical error: Image folder is expected to be a relative path w.r.t. the image base folder.

Górnicze Święto w Cementowni WARTA w Trębaczewie, czyli biesiada piwna górników – skalników!

[sigplus] Critical error: Image folder is expected to be a relative path w.r.t. the image base folder.

17grudniacementowniaTradycyjnie już tegoroczna Barbórka w Cementowni Warta rozpoczęła się uroczystą mszą świętą w kościele pw. Nawiedzenia NMP w Trębaczewie, celebrowaną przez duszpasterzy parafii w Działoszynie, Pajęcznie i Trębaczewie, z oprawą muzyczną w wykonaniu Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Trębaczew.

Po mszy brać górnicza, zaproszeni goście, a wśród nich przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego, samorządów, partnerów biznesowych i społecznych oraz przedstawiciele Zarządu Cementowni WARTA, udali się do siedziby przedsiębiorstwa, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Przypadające na koniec roku Barbórkowe święto daje możliwość podsumowań i przedstawiania planów związanych z działalnością produkcyjną zakładu.  
- Mijający rok jest czasem niespełnionych nadziei mówił Dariusz Gawlak, Prezes Zarządu Cementowni Warta S.A. odnosząc się do wielkich nadziei pokładanych w EURO 2012 i rozczarowaniu związanym z niewypłacalnością organów państwowych.€“ Spodziewaliśmy się trudnych czasów i przygotowywaliśmy się do nich€“ kontynuował Prezes Gawlak przekonując, że systematyczna, rzetelna praca będzie owocowała w 2015 roku, kiedy kryzys osłabnie. Na zakończenie dało się usłyszeć w słowach gospodarza nutę optymizmu w życzeniach skierowanych do górników i wszystkich osób związanych z wydobyciem kamienia w Cementowni Warta oraz zgromadzonych gości.
Gratulacje za rok pracy i umiejętne zarządzanie przedsiębiorstwem w trudnych czasach wyrazili zaproszeni goście, a wśród nich m.in. Ryszard Deluga - dyrektor Departamentu Rolnictwa i Ochrony Środowiska Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi, radna Sejmiku Wojewódzkiego - Iwona Koperska, Krzysztof Głąb - Komendant Komendy Powiatowej Policji w Pajęcznie, starostowie powiatów: pajęczańskiego - Jan Ryś i wieluńskiego - Marek Kieler, burmistrz Działoszyna - Rafał Drab i Przewodniczący Rady Miasta i Gminy Działoszyn - Stanisław Ranoszek oraz przedstawicie firm współpracujących z cementownią. W tym roku zaproszeni goście zamiast kwiatów przekazali wsparcie dla Stowarzyszenia ,,Betel'' w Działoszynie.
Zgromadzeni z uwagą obserwowali uroczyste wręczenie Złotych Medali Za Długoletnią Służbę, przyznanych przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego dla Zdzisława Majchrowskiego, Krzysztofa Mostowskiego i Stanisława Woźniaka. Wyjątkowym wydarzeniem było także przyznanie Honorowej Odznaki I-go Stopnia - Zasłużony dla Budownictwa dla Cementowni Warta SA w Trębaczewie, którą w imieniu przedsiębiorstwa odebrali z rąk Wiceprzewodniczącego Zarządu Krajowego Związku Zawodowego Budowlani Ireneusza Goździołko i Radnej Sejmiku Wojewódzkiego Iwony Koperskiej członkowie Zarządu: Dariusz Gawlak, Alicja Kubicka i Krzysztof Garus. Kapituła Odznaczenia Zasłużony dla Budownictwa przyznała również te odznaczenia: Jerzemu Szopie - złotą Odznakę Zasłużony dla Budownictwa I stopnia Jerzemu Kaczmarkowi złotą Odznakę Zasłużony dla Budownictwa Andrzejowi Gronostajowi - złotą Odznakę Zasłużony dla Budownictwa Romanowi Zwierzakowi - złotą Odznakę Zasłużony dla Budownictwa Robertowi Warzycha - srebrną Odznakę Zasłużony dla Budownictwa Jolancie Olejnik€“ medal 120-lecia Ruchu Zawodowych Budowlanych Stanisławowi Szczęsnemu - medal 120-lecia Ruchu Zawodowych Budowlanych. Medale wręczali: wiceprzewodniczący Zarządu Krajowego ZZ Budowlani - Ireneusz Goździołko i Prezes Zarządu Cementowni Warta SA - Dariusz Gawlak. Po części oficjalnej rozśpiewaną biesiadę piwną prowadził Zespół Pieśni i Tańca Śląsk – Karliki.
Na podstawie materiałów rzecznika prasowego Cementowni WARTA SA w Trębaczewie

opracował: lek.

{gallery}2012/12/cementownia{/gallery}

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipySynku, jak mogłeś...

Matka strasznie beszta syna, który wybrał się do klubu ze striptizem.
- Jak mogłeś! To straszne, to obrzydliwe! Pewnie widziałeś tam rzeczy, których nie powinieneś zobaczyć!
- Tak. - odpowiada syn - Widziałem tam ojca!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u