Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności CO, GDZIE, KIEDY W SIERADZKIEM OD 14 DO 20 MAJA

CO, GDZIE, KIEDY W SIERADZKIEM OD 14 DO 20 MAJA

bieglaskJak na zimnych ogrodników przystało zapowiada się raczej chłodny, majowy weekend. Z temperaturą rzędu 12-16 stopni Celsjusza, a w nocy z przygruntowymi przymrozkami. Może też być wietrznie i deszczowo. Niestety z powodu pandemii koronawirusa wciąż ubogo z programem szeroko rozumianej kultury. Gdyby nie wirus COVID-19 odbyłaby się w sobotę 16 maja NOC MUZEÓW. Ale tej tradycyjnej z wystawami i koncertami nie będzie.

 

18 maja przypada setna rocznica urodzin Karola Wojtyły - św. Jana Pawła II. Z tej okazji w całym regionie w parafiach odbędą się nabożeństwa w intencji Świętego (szczegółów należy szukać w ogłoszeniach parafialnych na stronach tychże). Już według nowych zasad. W kościołach będzie się mogło gromadzić więcej wiernych. Jeden przypadać będzie na dziesięć, a nie jak dotychczas na 15 metrów kwadratowych świątyni. Co jednak i w jakiej formie się odbędzie w Sieradzkiem? O tym poniżej. Przypominamy, że nawet w lesie należy nos i usta osłaniać maseczką lub przyłbicą, nawet podczas jazdy rowerem i w miejscach publicznych, także na ulicy zachowywać dystans od innych co najmniej półtora metra, a najlepiej dwóch Pamiętajcie: #kto nie nosi ten roznosi.

ZDUŃSKA WOLA

15 maja - 24 maja. Miejski Dom Kultury Zduńskowolskie Centrum Integracji Ratusz zaprasza na swój profil na FB. Na cykl "Ratusz on ilne". Tak zamieszczane są propozycje na każdy dzień oraz prezentacja utalentowanych wokalistów i muzyków (więcej na: --> https://www.facebook.com/ratusz.zdunskawola/).

16 maja. Od godz. 18 do 22. Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola zaprasza na swoją stronę internetową na NOC MUZEÓW' 2020 on-line. Będą ciekawe prezentacje, filmy i zagadki. Szczegóły na: --> http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/11569-noc-muzeow-w-zduskowolskiej-placowce-tylko-on-line

17 maja. Bazylika Mniejsza p.w. WNMP, o godz. 10.30 dyrekcja Zespołu Szkoły Podstawowej i Przedszkola im. Jana Pawła II w Czechach zaprasza do bazyliki na mszę dziękczynną za dar, jakim był Papież Polak. Nabożeństwo w setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II.

SIERADZ

15 maja - 26 czerwca. Biuro Wystaw Artystycznych zaprasza do swojej siedziby na wystawę "Tkanina unikatowa". Od poniedziałku do piątku w godzinach 9 – 16. Maksymalna liczba zwiedzających to 7 osób.

15 maja, dziewięćdziesiąte piąte spotkanie Klubu Miłośników Fantastyki „Sagitta” pt. "Zaginione sarby PRL-u", które odbędzie się w piątek o godz. 19.30 w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Sieradzu, a dokładniej poprzez Jitsi. On-line. Szczegóły na: --> https://pbp.sieradz.pl/kmf/2020/05/02/95-spotkanie-klubu-milosnikow-fantastyki-sagitta/

WIERUSZÓW

15 - 30 maja. W gablocie miejskiej, koło urzędu miasta stanęła niecodzienna wystawa: "CHOMIKI czyli zbieracze", czyli zabawki z Kinder Niespodzianek. Znalazły się tam kolekcje z 1995 roku (rekiny) i najnowsze zabawki. Można już oglądać część kolekcji, a Wieruszowski Dom Kultury czeka na kolejne! Szczegóły na: --> http://www.wdkwieruszow.pl/aktualnosci/wystawa-zabawek-z-kinder-niespodzianek.html

WIELUŃ

15 - 30 maja. Zapraszamy do podziwiania przed Wieluńskim Domem Kultury wystawy „Człowiek w pejzażu miasta”, która jest wynikiem konkursu przeprowadzonego przez WDK na dawne fotografie miasta. Celem wystawy jest ukazanie na dużych formatach dawnych uroków Wielunia i jego mieszkańców. W przestrzeni miejskiej znalazło się 16 fotografii.

SZADEK

15 - 25 maja. Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Szadku, proponuje wszystkim odbiorcom nowy program działalności, pt. "MGOK Szadek - spotkajmy się w sieci". Jednym z jego punktów jest m. in. konkurs plastyczny, na jaki zaprasza dzieci i młodzież ze szkół podstawowych. Szczegóły na: --> http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/11574-mgok-w-szadku-proponuje-konkurs-plastyczny-w-sieci#addcomments

PODDĘBICE

15 - 22 maja. Dyżury telefoniczne psychologów dla wszystkich osób potrzebujących porady w związku z sytuacją spowodowaną koronowirusem, a SZCZEGÓLNIE dla osób objętych kwarantanną domową. Codzienne dyżury telefoniczne w godzinach 8-20. Szczegółowy grafik dostępny jest na: --> https://uniejow.pl/aktualnosci/dyzury-telefoniczne-psychologow-w-dniach-27-04-22-05.html

ŁASK

15 - 20 maja. Łaski Dom Kultury zaprasza za zajęcia on-line pod hasłem "Z nami nie ma nudy". Szczegóły i lista kanałów na stronie ŁDK: -- https://laskidomkultury.com.pl/aktualnosci/laski-dom-kultury-online/ W ofercie są m.in. zajęcia szachowe, warcabowe, muzyczne i scenoplastyka. Na swoim profilu na FB placówka codziennie też proponuje udział w koncertach. Są także oferty zajęć dla seniorów i najmłodszych.

18 - 24 maja. Tegoroczny Wojewódzki Bieg Pamięci Św. Jana Pawła II, ze względu na epidemię odwołano. Nowy termin podany będzie wkrótce, a już dziś możecie Państwo uczcić pamięć Wielkiego Rodaka w Wirtualnym Biegu i Marszu Pamięci Św. Jana Pawła II na dystansie 5 km. Po przysłaniu wyniku uczestnicy otrzymają piękny dedykowany medal. Zapisy - www.rajsportactive.pl/zapisy. 10 zł z każdego wpisowego przekazane zostanie na cel charytatywny!

UWAGA! Przypominamy, że czynne są już też ponownie na nowych zasadach Muzeum Ziemi Wieluńskiej (http://www.muzeum.wielun.pl/wielun/01/index.html ) i Muzeum Okręgowe w Sieradzu (https://muzeum-sieradz.com.pl/muzeum-dostepne-dla-zwiedzajacych/ ) oraz Muzeum Historii Łasku (http://www.muzeum.lask.pl/aktualnosci/206-nowe-zasady-odwiedzania-muzeum ).

KaMi S

BWAwystawa

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

nocezd

wielun_k

22kulturya

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

15sieradz26mamo

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyRefleksja żony, riposta męża

Żona do męża: - Wiesz kochanie, ta para co mieszka obok bardzo się kocha. On ją całuje a powitanie i pożegnanie. Chcę byś też tak robił.
- Odbiło ci? Przecież prawie jej nie znam!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u