Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Szkoły i przedszkola w gminie Wieruszów zamknięte do końca roku szkolnego. Przez COVID-19

Szkoły i przedszkola w gminie Wieruszów zamknięte do końca roku szkolnego. Przez COVID-19

wieruszowRafał Przybył, burmistrz Wieruszowa zdecydował, że wszystkie gminne szkoły oraz przedszkola zamknięte będą do końca roku szkolnego. Nauka dla uczniów nadal odbywać się będzie zdalnie. Zamknięte do tego czasu będą też obiekty Gminnego Ośrodka Sportu i Turystyki. Powodem takiej decyzji burmistrza jest obawa o zdrowie oraz życie dzieci i młodzieży, ich rodziców oraz mieszkańców gminy. W ostatnich dniach, po chwilowym "wypłaszczeniu" ponownie wzrosła na jej terenie liczba zakażonych COVID-19.

 

Największe obecnie - poza Śląskiem - ognisko wirusa wykryto bowiem w sąsiadującym z gminą powiatem kępińskim. W fabryce mebli w Jankowych koło Kępna potwierdzono 271 przypadków zakażonych na tysiąc przebadanych pracowników. W zakładzie tym pracuje wiele osób z gminy Wieruszów. W powiecie wieruszowskim od czwartku ubiegłego tygodnia do wciąż 26 chorych dopisano 31 nowych zachorowań. W sumie do tej pory w tym powiecie zachorowało 72 mieszkańców, jedna osoba zmarła. 221 osób objętych jest kwarantanną, głównie domową, a 9 osób objętych jest nadzorem epidemiologicznym. Przypomnijmy, że rząd PiS dał przyzwolenie samorządom, aby przedszkola gminne były otwarte od 13 maja, a o dziś 25 maja klasy I-III w szkołach podstawowych.

KaMi S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyJak stracić na wadze?

Jak stracić na wadze? To bardzo proste. Trzeba kupić wagę za sto złotych, a sprzedać za pięćdziesiąt...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u