Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Fryzjerka z Wielunia z potwierdzonym zakażeniem COVID-19. W Wieruszowie będą testy robione na miejscu

Fryzjerka z Wielunia z potwierdzonym zakażeniem COVID-19. W Wieruszowie będą testy robione na miejscu

covid19Co najmniej 60 klientów po "odmrożeniu" zakładów fryzjerskich mogła nieświadomie zarazić koronawirusem pracownica jednego z salonów w Wieluniu. Tylu obsłużyła od 18 maja. O tym, że jest zakażona dowiedziała się, gdyż była spokrewniona z osobą, która pracowała w fabryce mebli w Jankowych, w powiecie kępińskim. A w tym właśnie zakładzie zdiagnozowano jedno z największych w ostatnich dniach ognisk koronawirusa w kraju. Badania potwierdziły go u blisko 300 z tysiąca tam zatrudnionych.

 

Z tego też powodu próbki do badań pobrano od ich bliskich oraz osób, z którymi mogli mieć kontakt. Czyli od ponad 3 tysięcy osób. Tak właśnie wyszło na jaw, że nosicielem wirusa jest fryzjerka z Wielunia. Była zaskoczona. Nie skarżyła się bowiem na charakterystyczne dla COVID-19 objawy i dlatego wróciła po długiej przerwie do pracy w salonie 18 maja. Wieluński sanepid na podstawie list zapisów klientów kontaktuje się teraz z nimi w celu przeprowadzenia i u nich testów. Fryzjerka została objęta kwarantanną. To samo czeka też jej klientów. I pewnie rodziny osób, które z usług zakładu skorzystały. Testom poddane zostały inne osoby wśród pracowników salonu.
W ostatnich dniach - po chwilowym "wypłaszczeniu" - wzrosła liczba zakażonych z powiatu wieluńskiego i wieruszowskiego. W czwartek 28 maja na 46 nowych potwierdzonych w województwie łódzkim zakażeń 3 to z powiatu wieluńskiego, a aż 12 z powiatu wieruszowskiego. W powiecie łaskim z kolei odnotowano 3 nowe zakażenia, w pajęczańskim jedno.

KaMi S

Aktualne informacje z 28 maja w powiecie wieluńskim związane z koronawirusem dostępne są na stronie sanepidu: --> http://www.pssewielun.pl/pliki/komunikat_280520.pdf
Z kolei, PSSE w Wieruszowie wydała wczoraj następujący komunikat za starostą wieruszowskim: Ważne! Badania na Covid w powiecie wieruszowskim! Na wniosek Starosty Wieruszowskiego, Wojewoda Łódzki podjął decyzję o uruchomieniu z dniem 29 maja 2020r.dla mieszkańców powiatu wieruszowskiego punktu pobrań materiału do badania w kierunku COVID-19. Badanie nieodpłatne. Punkt będzie prowadzony w Wieruszowie przy PCM Szpital Powiatowy w Wieruszowie (wjazd od ulicy Wieluńskiej - jak na załączonej mapie) każdego dnia w godzinach od 10.00 do 14.00 do odwołania. Obsługę punktu zapewnia 9. Łódzka Brygada Obrony Terytorialnej. Wymazy będą pobierane w szczególności od osób: - przebywających na kwarantannie, - podejrzewających styczność z osobą dodatnią w kierunku COVID-19, - mających objawy chorobowe po konsultacji lekarskiej, Wymazy będą pobrane tylko od osób, które wcześniej się zarejestrują.

Zgłoszenia przyjmowane będą od piątku 29 maja pod nr tel. 603 749 263 oraz 790 780 879 każdego dnia w godzinach od 8.00 do 12.00, z terminem badaniu w dniu na następnym, lub w przypadku dużej ilości zgłoszeń na dni kolejne. UWAGA! Na 3 godziny przed badaniem nie należy: jeść, pić, palić i myć zębów. Przyjeżdżając na wymaz należy:
- Przyjechać własnym samochodem na wyznaczony czas
- Mieć założoną maseczkę zakrywającą usta i nos
- Mieć założone rękawiczki jednorazowe
- Posiadać przy sobie dokument tożsamości
- Kierować się poleceniami wydawanymi przez osoby obsługujące punkt
- Po badaniu wrócić do domu i czekać na wynik. Nigdzie nie wychodząc!
Wymazy pobierane będą bez opuszczania pojazdu. Ewentualnych dodatkowych informacji udziela potencjalnym badanym Stefan Pietras - wicestarosta pod nr tel. 790782643."

Chodzi o to, aby osoby związane z fabryką mebli w powiecie kępińskim oraz ich bliscy nie musieli jeździć do Kępna na pobranie próbek do badań na COVID-19. Wcześniej tak właśnie było. Pacjenci stali w długich kolejkach i czekali na badanie nawet od 3 do 8 godzin.

KaMi S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyRefleksja żony, riposta męża

Żona do męża: - Wiesz kochanie, ta para co mieszka obok bardzo się kocha. On ją całuje a powitanie i pożegnanie. Chcę byś też tak robił.
- Odbiło ci? Przecież prawie jej nie znam!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u