Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności COVID-19 zbiera w regionie śmiertelne żniwo

COVID-19 zbiera w regionie śmiertelne żniwo

sanepidJak poinformowała 1 czerwca Inspektor Sanitarny Barbara Sułkowska z PSSE w Wieluniu, zmarły poprzedniej doby dwie osoby z południowej części województwa łódzkiego. To ponad 60-letni mężczyzna z gminy Osjaków oraz kobieta w wieku powyżej 50 lat z powiatu wieruszowskiego, ale zarażona z ogniska koronawirusa w powiecie wieluńskim, dlatego widnieje w wieluńskim rejestrze. Oboje posiadali choroby współistniejące i byli hospitalizowani w szpitalu zakaźnym w Zgierzu, skąd nadeszła smutna informacja o zgonach. Wcześniej, w maju zmarł 65-letni mieszkaniec gminy Galewice, który obok innych chorób był także zakażony COVID-19.

 

Powiat wieluński oraz wieruszowski to obecnie regiony, gdzie odnotowuje się najwięcej zakażeń COVID-19 w naszym regionie. Według danych wieluńskiego sanepidu, który po zamknięciu od ubiegłego tygodnia przejął także obowiązki wieruszowskiego (pisaliśmy o tym na: --> http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/11678-wieruszowski-sanepid-zamknity-jedna-z-pracownic-zakaona-koronawirusem), od ubiegłego piątku do niedzieli pobrano wymazy na koronawirusa od 241 osób z powiatu wieruszowskiego. Niestety, u 18 osób w tym czasie wynik badania wyszedł pozytywny (u 14 z soboty i u 4 z niedzieli). Wymazy będą prowadzone co najmniej do środy 3 czerwca. Pozostałe wyniki z niedzieli powinny być znane najpóźniej we wtorek, a te z poniedziałku w środę.

KaMi S

Podobne w temacie COVID-19:
http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/11678-wieruszowski-sanepid-zamknity-jedna-z-pracownic-zakaona-koronawirusem
http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/11672-fryzjerka-z-wielunia-z-potwierdzonym-zakaeniem-covid-19-w-wieruszowie-bd-testy-robione-na-miejscu#comments
http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/11670-nowy-mobilny-punkt-bada-na-covid-19-w-wojewodztwie-odzkim
http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/11638-szkoy-i-przedszkola-w-gminie-wieruszow-zamknite-do-koca-roku-szkolnego-przez-covid-19
http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/11491-w-powiecie-wieluskim-i-wieruszowskim-ronie-liczba-zakaonych-covid-19

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyRefleksja żony, riposta męża

Żona do męża: - Wiesz kochanie, ta para co mieszka obok bardzo się kocha. On ją całuje a powitanie i pożegnanie. Chcę byś też tak robił.
- Odbiło ci? Przecież prawie jej nie znam!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u