Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności W Sieradzkiem rośnie liczba zakażonych koronawirusem. Prezydent Zduńskiej Woli na kwarantannie

W Sieradzkiem rośnie liczba zakażonych koronawirusem. Prezydent Zduńskiej Woli na kwarantannie

pokormasceChoć ministerstwo zdrowia zapewnia, że Polska radzi sobie z pandemią, te dane nijak się nie przekładają na region sieradzki. Minionej doby nowe zakażenia potwierdzono we wszystkich, poza poddębickim, powiatach z Sieradzkiego.

 

I tak 1 czerwca odnotowano zakażeń 57 w całym województwie łódzkim, z czego dwadzieścia nowych zakażeń w:
- powiat wieluński u 7 osób
- powiat wieruszowski u 4 osób
- powiat łaski u 2 osób
- powiat zduńskowolski u 4 osób
- powiat sieradzki u 2 osób
- powiat pajęczański u 1 osoby.
W Zduńskiej Woli ognisko COVID-19 wykryto na terenie Powiatowego Centrum Sportu i Rekreacji. Na terenie tej placówki wstrzymano zatem wszystkie zajęcia artystyczne i sportowe z dziećmi oraz młodzieżą. Wstrzymano treningi klubów sportowych. Zamknięte zostały także Zduńskowolskie Centrum Integracji Ratusz oraz filia Miejskiego Domu Kultury w Karsznicach. Wszystko przez to, że nowe zakażenia dotyczą dwóch osób, które w ubiegłym tygodniu brały udział w próbach i nagraniu przedstawienia "Księżniczka na ziarnku grochu", jakie odbywały się w ramach akcji #wdomukultura w Ratuszu. Wśród grupy aktorskiej byli samorządowcy, w tym radni, dziennikarze, nauczyciele. Wszyscy to aktorzy z Teatru Okazjonalnego oraz Teatru Podleśna 55. Jednym z aktorów był prezydent Zduńskiej Woli Konrad Pokora (na zdjęciu), który w bajce według wiersza Jana Brzechwy wcielił się w rolę króla. Od wczoraj Pokora oraz wszyscy uczestnicy prób objęci zostali kwarantanną. Do co najmniej 12 czerwca. Nad pracą urzędu miasta czuwa teraz zastępca Pokory, Paweł Szewczyk. Odwołano także z powodu nowych zachorowań najbliższą sesję Rady Miasta Zduńska Wola. Miała się odbyć w najbliższy czwartek (http://zdunskawola.pl/pl/aktualnosci/1627-xxii-sesja-rady-miasta-zdunska-wola-odwolana ).
Na 8 czerwca zaplanowano u osób z pozytywnym wynikiem kolejne wymazy. Sanepid wciąż ustala osoby, z którymi te, u których potwierdzono COVID-19 miały jeszcze bezpośredni kontakt. Nie jest wykluczone, że wymazy do badań pobrane będą także od niektórych uczestników zajęć w obu placówkach, które obecnie przechodzą kolejne dezynfekcje. Domagają się tego rodzice podopiecznych. Obecnie sanepid skierował na kwarantannę 32 osoby z powiatu zduńskowolskiego, a 3 objęte są nadzorem epidemiologicznym. Pracownicy PCKSiR oraz MDK pracują zdalnie, z domów.

Oto komunikaty w tej sprawie (pisownia oryginalna):
- Prezydenta Zduńskiej Woli:
"Szanowni Państwo, wczoraj (31 maja) późnym wieczorem otrzymałem informację, że dwoje członków zespołu przygotowującego spektakl dla dzieci "Księżniczka na ziarnku grochu" są zakażeni wirusem COVID-19. Ponieważ brałem udział w przygotowaniu tego spektaklu, a przez to kontaktowałem się z nimi, od razu podjąłem decyzję o poddaniu się kwarantannie. Moja decyzja potwierdzona została dzisiaj (1 czerwca) w godzinach popołudniowych decyzją Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Zduńskiej Woli. Do 12 czerwca pozostanę w odosobnieniu, także od mojej rodziny. Moje obowiązki przejmuje wiceprezydent Paweł Szewczyk. Urząd Miasta pracuje bez żadnych zmian. Mam ogromną nadzieję, że członkowie grupy teatralnej, u których wykryto COVID-19 pozostaną bez żadnych objawów, tak jak to było na naszych próbach. Mam nadzieję, że bajkę, którą przygotowywaliśmy z wielkim zaangażowaniem i nadzieją na wywołanie uśmiechu na twarzach zduńskowolskich dzieci już niedługo będziemy mogli wszyscy razem obejrzeć. Z serdecznymi pozdrowieniami

Konrad Pokora
Prezydent Miasta Zduńska Wola"

Komunikat Joanny Jarosławskiej, dyrektorki PCKSiR:
"Drodzy rodzice, Kochane dzieci, mieszkańcy Zduńskiej Woli! Ten złośliwy wirus chciał chyba potańczyć, pośpiewać a może pograć w piłkę? Ku naszemu zdumieniu przykleił się do niektórych nauczycieli żeby zajrzeć do naszej placówki. Nie mielibyśmy chyba o tym pojęcia, gdyby nie przeprowadzone profilaktycznie testy związane z otwarciem placówki. Informacja ta dotarła do nas wczoraj późnym wieczorem i bardzo nas zaskoczyła, bowiem nikt ma żadnych objawów chorobowych i wszyscy czują się dobrze. Mimo, że nie zdążyliśmy się nacieszyć obecnością dzieci na zajęciach, zgodnie z procedurami zostaliśmy zmuszeni ponownie zamknąć placówkę a sami udać się na kwarantannę. Ten wirus nie pyta o gościnę, jest złośliwy i potrafi być groźny. Uważajcie na siebie wszyscy, najważniejsze jest zdrowie."

Komunikat MDK w Zduńskiej Woli:
"Uwaga‼️ W związku z pojawieniem się nowych zachorowań w Zduńskiej Woli i mając na uwadze bezpieczeństwo nas wszystkich ZAWIESZAMY odbywające się obecnie w ZCI Ratusz zajęcia oraz wstrzymujemy rozpoczęcie nowych do 08.06.2020. Dbajcie o siebie i najbliższych i do zobaczenia !"

KaMi S

Zanim wykryto u uczestników prób zakażenie COVID-19 udało się w Ratuszu nagrać spektakl "Księżniczka na ziarnku grochu". Reżyserem była Edyta Kulda. Przedstawienie z udziałem kilkunastu aktorów przygotowywano z okazji Dnia Dziecka. Swoją premierę miało 1 czerwca na kanale YT. Można je obejrzeć na: --> https://www.youtube.com/watch?v=8tg5HsMBQw0&feature=youtu.be&fbclid=IwAR0GTyPteLMMnt8ZhhE4fpaId-vx5RZb-h4AUur9iqFLxKz6ZFqWc3C87a8

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyRefleksja żony, riposta męża

Żona do męża: - Wiesz kochanie, ta para co mieszka obok bardzo się kocha. On ją całuje a powitanie i pożegnanie. Chcę byś też tak robił.
- Odbiło ci? Przecież prawie jej nie znam!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u