Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Nowe zakażenia COVID-19 w Sieradzu

Nowe zakażenia COVID-19 w Sieradzu

sanepidW poprzednim tygodniu już wydawało się, że w powiecie sieradzkim zakażenia koronawirusem się "wypłaszczają". Jednak w tym tygodniu w sieradzkim oddziale fińskiej fabryki Scanfil zlokalizowano wirusa. Pozytywne testy wyszły u sześciu tam zatrudnionych osób. Kolejnych 19 sanepid skierował na kwarantannę. Nie jest wykluczone, że chorych wśród załogi jest więcej. Trwają badania. Pobierane są wymazy.

 

Zarząd firmy zapewnił w oświadczeniu, że na terenie zakładu wprowadzono "Projekt Izolacji", który zakłada zabezpieczenie fabryki i jej pracowników na trzech płaszczyznach.

Oświadczenia zarządu Scanfilu:
"Szanowni Państwo, przez ostatnie miesiące od wybuchu pandemii koronawirusa, powołany w fabryce Scanfil Poland oddział w Sieradzu Zespół Kryzysowy pracuje codziennie wdrażając liczne akcje prewencyjne. Naszym nadrzędnym celem jest zapewnienie pracownikom bezpieczeństwa, zminimalizowanie ryzyka zakażenia Koronawirusem w fabryce oraz zapewnienia ciągłości produkcji zakładu, w którym zatrudnienie znajduje obecnie ponad 900 pracowników. Najważniejsze działania, jakie wprowadziliśmy to wdrożenie „Projektu Izolacji&rdquo, który zakłada zabezpieczenie fabryki i jej pracowników na 3 płaszczyznach:
1) Izolowanie zespołów – podział firmy na kilkadziesiąt małych odizolowanych od siebie obszarów; wydzielenie osobnych pomieszczeń socjalnych, tj. osobne szatnie, stołówki, etc.;
2) Zachowanie dystansu między pracownikami minimum 2 metry oraz wyznaczenie tras komunikacyjnych, oddzielenie stanowisk ekranami;
3) Zapewnienie środków ochrony indywidualnej tj. obowiązkowe przyłbice, rękawiczki oraz codzienne dezynfekcje. Dbając o zdrowie i bezpieczeństwo naszych pracowników zdecydowaliśmy się również na zwolnienie z obowiązku świadczenia pracy osób w grupie wiekowej najbardziej narażonej na zakażenie koronawirusem, a także gdzie to tylko możliwe wprowadziliśmy pracę zdalną. Dzięki temu 80% pracowników administracji wykonywało prace z domu.

Od momentu wybuchu pandemii w Wojewódzkim Szpitalu w Sieradzu, zagrożenie zakażeniem znacznie wzrosło. Oznaczało to dla nas oczywiście wzmocnienie działań i stałe kontrolowanie wdrożonych procedur bezpieczeństwa. Na bieżąco śledziliśmy wydarzenia w Sieradzu. Zaczął się również sezon urlopowy, na który przygotowaliśmy naszych pracowników przekazując im ulotki z informacjami o tym jak bezpiecznie spędzić urlop wypoczynkowy, a także jak bezpiecznie wrócić do pracy.
Dzięki wdrożonym przez ostatnie miesiące zasadom byliśmy przygotowani na pojawienie się 1 przypadku w Scanfil Sieradz i dzięki temu wyłączyliśmy z pracy tylko 1 obszar produkcyjny. Na dzień dzisiejszy 6 naszych pracowników, po testach na obecność koronawirusa uzyskało pozytywny wynik. Na ten moment mamy 19 osób na kwarantannie zleconej przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną. Wszystkie osoby czują się dobrze i przebywają w izolacji domowej. W związku z sytuacją jesteśmy w stałym kontakcie z jednostką Sanepidu w Sieradzu. W dniu dzisiejszym Zespół Kryzysowy wprowadził także kolejne obostrzenia tj. obowiązek pracy zdalnej dla wszystkich pracowników administracyjnych do odwołania oraz obowiązek noszenia przyłbic w trakcie całego dnia pracy. Obszary, w których pracują osoby przebywające obecnie na kwarantannie zostały poddane już całościowej dezynfekcji. Większość zakażeń w naszej firmie powstało na zewnątrz organizacji, poprzez kontakty prywatne. Dlatego apelujemy, aby zachować zasady bezpieczeństwa i dystansu społecznego również poza miejscami pracy. To tutaj dochodzi do największej ilości kontaktów i zakażeń. Jeśli nie będziemy utrzymywać dyscypliny na zewnątrz firmy to żadne środki zapobiegawcze stosowane u pracodawców nie wystarczą." We wtorek 14 lipca w powiecie sieradzkim odnotowano kolejnych 6 zakażeń. Obecnie chorych jest 226 osób. Niestety, 28 chorych zmarło.

KaMi S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipySąsiad, wpadając niespodziewanie,
Zwłaszcza gdy sobie ciut golnie,
Zawsze zadaje mi to pytanie:
Kiedy to wreszcie pier....?

Co dzień się zmiany wprowadza nowe,
Czyniąc to dość nieudolnie. Sąsiad się ciągle łapie za głowę: Przecież to zaraz pier......

Ja mu tłumaczę, że taką władzę
Wybraliśmy dobrowolnie,
A on mi na to: Nic nie poradzę,
Ale to wkrótce pier......

Tak jak przed laty, proces odnowy
Musi się zacząć oddolnie.
Naród po rozum pójdzie do głowy,
I w końcu wszystko pierdolnie.

Z tego powodu logiczny wniosek
Nasuwa się mimowolnie:
Gdy prawda dotrze do miast i wiosek,
Wtedy to z hukiem pie......

Koła historii, jak uczą dzieje,
Toczą się szybciej lub wolniej,
Lecz każdy reżim, mam tę nadzieję,
Wcześniej czy później pier......

Wybaczcie, proszę, że poemacik
Zakończę nieco frywolnie,
Ale pocieszyć pragnę współbraci,
Że to niebawem pier.....

autor: Wojciech Dąbrowski

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u