Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności KORONAWIRUS NIE MA URLOPU. MIESZKAŃCY Z SIERADZKIEGO WIRUSA BAGATELIZUJĄ. PRZYBYWA CHORYCH

KORONAWIRUS NIE MA URLOPU. MIESZKAŃCY Z SIERADZKIEGO WIRUSA BAGATELIZUJĄ. PRZYBYWA CHORYCH

koronawirusWakacje niemal na półmetku. Ale koronawirus nie ma urlopu. Dopada wciąż mieszkańców także z Sieradzkiego. I przybywa chorych, ale i też - niestety - zgonów spowodowanych zakażeniem COVID-19. Najwięcej osób zmarło do poniedziałku 27 bm. w powiecie sieradzkim. W sumie już 34. W powiecie wieluńskim to 9 zgonów, w wieruszowskim 8.

 

Mieszkańcy regionu, podobnie jak i w całej Polsce, podczas letniej kanikuły zapominają o wciąż obowiązujących obostrzeniach. Nie noszą maseczek ani przyłbic w miejscach publicznych, głównie w sklepach. Zapominają też o ich noszeniu podczas coraz częściej organizowanych imprez plenerowych. Mało kto też pamięta o dystansie społecznym. W sklepach, na targowiskach, w urzędowych kolejkach ludzie wchodzą sobie dosłownie na plecy. To powoduje, że zakażeń wciąż w regionie nie ubywa. A co kilka dni pojawiają się kolejne. Do tego doszły wesela, organizowane przez parafie spóźnione pierwsze komunie oraz bierzmowania. Nawet w kościołach trudno spotkać wszystkich wiernych w maseczkach i zachowujących odległość między sobą. To ma konsekwencje w ilości potwierdzanych każdego dnia zakażeniach. Raz jest ich więcej, raz mniej, ale wciąż są. Dbajmy o siebie zgodnie z hasłem, które było tak słynne jeszcze w marcu i kwietniu "#kto nie nosi ten roznosi!".
Nieoficjalnie mówi się, że kolejny wzrost w powiecie wieluńskim to efekt niedawnych pierwszych komunii świętych i zakażenia pracownika zatrudnionego w starostwie ( więcej na: --> http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/11951-pracownik-starostwa-w-wieluniu-z-koronawirusem-urzd-zamknity-do-koca-lipca). W wieruszowskim to z kolei efekt ogniska w miejscowym szpitalu. Pacjenci z Wieruszowa zostali przewiezieni do szpitali w Łodzi i Zgierzu. Zakażony personel lecznicy przebywa na kwarantannie (http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/11948-kolejnych-14-zakae-covid-19-w-powiecie-wieruszowskim-apel-starosty ). Starosta wieruszowski Andrzej Szymanek po raz kolejny zaapelował w mediach społecznościowych do mieszkańców o rozwagę.
A jak wygląda pandemia w Sieradzkiem, w podziale na powiaty (liczba chorych z poniedziałku 27 bm./ liczba osób aktualnie chorych/ liczba osób zmarłych):
- wieluński 12/ 69/8
- sieradzki 1/76/34
- wieruszowski 1/82/9
- poddębicki 1/28/1
- zduńskowolski 0/3/1
- pajęczański 0/2/1
- łaski 0/0/0.

KaMi S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipySąsiad, wpadając niespodziewanie,
Zwłaszcza gdy sobie ciut golnie,
Zawsze zadaje mi to pytanie:
Kiedy to wreszcie pier....?

Co dzień się zmiany wprowadza nowe,
Czyniąc to dość nieudolnie. Sąsiad się ciągle łapie za głowę: Przecież to zaraz pier......

Ja mu tłumaczę, że taką władzę
Wybraliśmy dobrowolnie,
A on mi na to: Nic nie poradzę,
Ale to wkrótce pier......

Tak jak przed laty, proces odnowy
Musi się zacząć oddolnie.
Naród po rozum pójdzie do głowy,
I w końcu wszystko pierdolnie.

Z tego powodu logiczny wniosek
Nasuwa się mimowolnie:
Gdy prawda dotrze do miast i wiosek,
Wtedy to z hukiem pie......

Koła historii, jak uczą dzieje,
Toczą się szybciej lub wolniej,
Lecz każdy reżim, mam tę nadzieję,
Wcześniej czy później pier......

Wybaczcie, proszę, że poemacik
Zakończę nieco frywolnie,
Ale pocieszyć pragnę współbraci,
Że to niebawem pier.....

autor: Wojciech Dąbrowski

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u