Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności WOŚP zagra w regionie pełną parą. Oj, będzie się działo!!!

WOŚP zagra w regionie pełną parą. Oj, będzie się działo!!!

wospW niedzielę 13 stycznia, w tegoroczny, 21. już finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka włączy się w regionie sieradzkim blisko tysiąc wolontariuszy (datki przekazujemy tylko tym, którzy posiadają specjalne indentyfikatory WOŚP i oznakowane puszki!).

 

I cytując pomysłodawcę akcji sprzed lat trzeba przyznać: Oj, będzie się działo! Przypomnijmy, że tegoroczna zbiórka przeznaczona zostanie na zakup sprzętu i urządzeń medycznych dla ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej osób starszych. A na co mogą liczyć w regionie wszyscy, którzy zechcą wesprzeć Orkiestrę? Szczegóły poniżej.

ŁASK
W Łasku i pobliskich miejscowościach już od godz. 8 na ulicach będzie można spotkać ponad 130 wolontariuszy . Na godz. 16 w Klubie Garnizonowym zaplanowano koncert i licytację orkiestrowych gadżetów, darów oraz loterię fantową. Będą też inne koncerty koncerty. Wystąpią m.in. zespoły działające przy Łaskim Domu Kultury. O godz. 20 zaplanowano happening "Światełko do nieba" z pokazem sztucznych ogni. Dla Orkiestry kwestować będzie 50 wolontariuszy z ŁDK, 65 działa z Łaskiego Stowarzyszenia Harcerskiego "Grabia", 19 - z Hufca ZHP Łask.

WIELUŃ
Wieluńska zbiórka przebiegać będzie nie tylko na ulicach, ale także na koncertach. Będzie sporo dobrej muzyki. Na scenie WDK zaprezentują się m.in. Old Traditional Jazz Band, Co z Tego?, Tadeusza Nic Nie Rusza i Żółte Papiery z Praszki. Podobnie jak w ubiegłym roku będzie można zobaczyć także niedostępne na co dzień zakamarki Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej oraz Muzeum Ziemi Wieluńskiej. Za drobnym datkiem będzie można wejść także na wieżę ratuszową i po raz pierwszy na odnowioną basztę Męczarnia, gdzie będzie panował średniowieczny klimat. Licytacja serduszek odbędzie się na antenie Radia Ziemi Wieluńskiej. Na ulicach Wielunia pojawi się 150 wolontariuszy.

PAJĘCZNO
100 wolontariuszy będzie kwestować z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy w powiecie pajęczańskim. Podczas XXI finału zagrają tam: Lazy Days, Kasia Cytarzyńska z zespołem, orkiestra dęta OSP w Pajęcznie, chór Hades Band, Monika Dziewiątek, zespół Alek i Babki, a także rockowy zespół Mirabelki - to oni pojawią się na scenie tegorocznego finału w Pajęcznie, który odbędzie się w kinie ,,Świteź''. Mówi szef sztabu Sebastian Barczak: - Będzie to kilkugodzinny koncert. Oprócz koncertów mieszkańcy będą mogli również poznać zasady udzielania pierwszej pomocy. Będzie też licytacja przedmiotów przezkazanych przez lokalnych artystów. Perełką licytacji będzie piłka z autografami siatkarzy Skry Bełchatów.

KONOPNICA
Po raz pierwszy w 21-letniej historii zagra tu WOŚP. Od godz. 9 do 13 wolontariusze na czele z Mariolą Hernas, wójt gminy Konopnica, Grzegorzem Turalczykiem, przewodniczącym Rady Gminy Konopnica, Urszulą Torczyńską, dyrektor Szkoły Podstawowej w Konopnicy, Stefanem Wrzesińskim, prezesem Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Konopnickiej i Danielem Sibiakiem, redaktorem Dziennika Łódzkiego, kwestować będą przed kościołami w Konopnicy, Szynkielowie, Rychłocicach i Strobinie. Do akcji włączą się także strażacy, którzy będą kwestować z dziećmi, a od godz. 10 do 13 przed Urzędem Gminy zaprezentują wóz strażacki. Dzieci będą mogły wejść do środka wozu, włączyć syrenę, ubrać się w kurtki i kaski strażackie. Wszystko to oczywiście za dobrowolną opłatą na rzecz WOŚP. Od godz. 10 do 14 będzie można zwiedzić dwór w Konopnicy i zobaczyć jak fantastycznie Dom Pracy Twórczej Politechniki Łódzkiej prezentuje się po remoncie. Zmieniło się nie tylko jego otoczenie, ale i wnętrza. Głównym punktem programu podczas finału WOŚP będzie Mini Playback Show oraz pokaz mody "Znanych i lubianych". Na wybiegu nie zabraknie wójt Marioli Hernas. Początek o godzinie 16 w GOK w Konopnicy.

ZDUŃSKA WOLA
W Zduńskiej Woli do Orkiestry przyłączą się w tym roku ponad 400 wolonatriuszy. Tradycyjnie już harcerze z miejscowego hufca, uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 1, ugrupowanie Porozumienie Ponad Podziałami oraz sponsorzy. O godz. 8 rano na ulicach Zduńskiej Woli pojawi się 130 kwestujących wolontariuszy z hufca ZHP. Będzie wiele atrakcji: nauka pierwszej pomocy medycznej, ścianka wspinaczkowa, spotkanie Klubu Kangura oraz WOŚPmobile. Miejscowy oddział PTTK zorganizuje Marsz Nordic Walking. Kawiarnia Majorka zaprasza na"Wieczór Piratów", a w Klubie Muzycznym ,,Centrala'', jak zwykle, dobra muzyka. Zagrają: Infamia, Jamming Cherry i NieBoNie. W Klubie Muzycznym ,,Centrala'' też będzie można wylicytować unikatowe gadżety. Oto spis fantów na niedzielną licytację: duży plakat Cree z autografami, płyty Kayah (szt. 3 + DVD), płyta Macieja Balcara (z autografem), płyta JUmanji (z autografami), płyta składanka od agencji Delta, płyta Marcin Wyrostek (z autografem), płyta Enej (z autografami), płyta Burnin' Hearts, czapka Cedric'a Burnside'a, koszulka Cedric'a Burnside'a, kalendarz ,,Centrali'' na 2013 rok, koszulka SoundArcade, smycz - zawieszka od Macieja Balcara, duże zdjęcie z autografem Macieja Balcara.

ZAPOLICE
Sztab będzie się mieścił w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu. Tam na specjalnym tle stanie niesamowity motocykl skonstruowany przez pasjonata, który odwiedził wiele wystaw i zlotów. Każdy chetny za opłatą będzie mógł zrobić sobie zdjęcie i wydrukować na miejscu specjalny kalendarz. Będzie też Marsz Nordic Walking oraz możliwość skorzystania z badań profilaktycznych. Będą też występy artystyczne, orkiestrowe licytacje, a na zakończenie światełko do nieba.

SZADEK
Sztab od lat mieści się w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury przy ul. Widawskiej. W mieście zaplanowano zbiórkę pieniędzy oraz ognisko, licytacje orkiestrowych i nie tylko gadżetów, światełko do nieba oraz dyskotekę.

SIERADZ
Sieradz włączy się w ton Orkiestry rockowo i hip-hopowo. Wystąpi sieradzki zespół OVO oraz młodzież z domów kultury. Niewykluczone, że koncert da też zespół rockowy KGB. Program WOŚP w Sieradzu: 7.00 - zbiórka organizatorów na Placu Wojewódzkim 9.00 - Konkurs Zręczności Kierowców 13.00 - pokaz ratownictwa medycznego 17.00 - zakończenie Konkursu Zręczności Kierowców
Scena na placu Wojewódzkim:
14.00 - występ artystów z Młodzieżowego Domu Kultury w Sieradz
17.40 - koncert zespołu OVO
18.20 - koncert KGB
19.10 - koncert KaeN
20.00 - światełko do nieba
20.30 - koncert rapera Paluch

BŁASZKI
Tu królować będzie reggae. Gwiazdą niedzieli będzie zespół Bakshish. Grupa wystąpi o g. 20.30.

ED

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipySynku, jak mogłeś...

Matka strasznie beszta syna, który wybrał się do klubu ze striptizem.
- Jak mogłeś! To straszne, to obrzydliwe! Pewnie widziałeś tam rzeczy, których nie powinieneś zobaczyć!
- Tak. - odpowiada syn - Widziałem tam ojca!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u