Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Co, gdzie, kiedy w regionie?

Co, gdzie, kiedy w regionie?

Nadchodzące dni, a napewno najbliższą niedzielę, zdominuje 21. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ale o tym przeczytacie w oddzielnym materiale. Siewie.tv zachęca do udziału w koncertach i licytacjach oraz imprezach towarzyszących. Każdy grosz wrzucony do puszek wolontariuszy jest ważny. Może uratować życie wielu dzieciaków i pomoże godnie przyżyć starość osobom w podeszłym wieku. Ale nie tylko Orkiestrą będzie żyło sieradzkie! Poza orkiestrowym graniem dla dzieci i osób starszych będzie także wiele innych imprez w regionie. Szczegóły poniżej i na plakatach.

SIERADZ

11 stycznia o godz. 17 w sali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sieradzu odbędzie się noworoczne spotkanie prezydenta Jacka Walczaka z przedsiębiorcami i samorządowcami.
11 stycznia o godz. 18 w Powiatowej Bibliotece Publicznej odbędzie się spotkanie z Ewą Jaśkiewicz, poświęcone Hance Ordonównie.
17 stycznia o godz. 15 Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej (ul. Polna 18/20) zaprasza na XIV Wieczór Kolęd.
19 stycznia, godz. 9, XXI Halowe Mistrzostwa Ziemi Sieradzkiej w piłce nożnej. Tegoroczna impreza odbędzie się w hali przy ulicy Mickiewicza w Sieradzu. W grupie pierwszej zagrają: Warta Sieradz, LKS Kwiatkowice, Warta Działoszyn, Pogoń Zduńska Wola i Widawia Widawa. Skład drugiej grupy to: WKS Wieluń, Zawisza Pajęczno, Jutrzenka Warta (obrońca tytułu), LKS Kobierzycko i MLKS Konopnica. Zwycięzcy grup spotkają się w finale, a zespoły z drugich miejsc powalczą o brązowe medale mistrzostw. Puchary trafią do najlepszej czwórki. Będzie także nagroda fair play. Indywidualne wyróżnienia dostaną m.in. najskuteczniejszy strzelec i najlepszy bramkarz mistrzostw.

ZDUŃSKA WOLA

9 stycznia, godz. 11: w Miejskim Domu Kultury wystawa malarska ,,Między nauką, a sztuką''. Obrazy zaprezentują słuchacze sekcji malarskiej, działającej przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Łasku. Wystawa odbywa się w ramach akcji ,,Senior potrafi więcej''.
11 stycznia, godz. 20: Jan KYKS Skrzek & Śląska Grupa Bluesowa dadzą koncert w klubie ,,Centrala''. Bilety kosztują 30 zł.
11 stycznia , godz. 14: Otwarcie wystawy poplenerowej w Galerii Na Rogu w Liceum Plastycznym im. Katarzyny Kobro. Prace powstały podczas VI Ogólnopolskiego Pleneru Ceramicznego, który odbył się w Załęczu Wielkim.
12 stycznia, od godz. 9.30: Bezpłatne warsztaty plastyczne dla gimnazjalistów w Liceum Plastycznym im. Katarzyny Kobro.

WIELUŃ

20 stycznia, godz. 16: w kolegiacie w Wieluniu odbędzie się koncert, na którym wystąpią aż cztery chóry. Będzie to koncert kolęd połączonych chórów: Młodzieżowego Domu Kultury, Kolegium Nauczycielskiego, parafii św Józefa oraz Szkoły Muzycznej w Wieluniu. Wstęp wolny.

SOKOLNIKI

18 stycznia, godz. 19: kolejna charytatywna akcja na rzecz Leszka Jamrozińskiego - mieszkańca Wyszanowa, który kilkanaście miesięcy temu uległ nieszczęśliwemu wypadkowi. W inicjatywę włączyło się już wiele osób. Dołącz i Ty!
Impreza będzie miała charakter zabawy tanecznej połączonej z galą muzyki Disco & Dance. Całkowity dochód z zabawy przekazany zostanie na dalsze leczenie i rehabilitację rodzinie Leszka. Potwierdzony jest występ czterech wykonawców. Będą to zespoły: BRAWO, który zapewni bezpłatnie nagłośnienie i oświetlenie, zespół RED EYES, zespół DOMINO oraz Bartosz Jagielski. Trwają rozmowy dotyczące występu gwiazdy wieczoru.
Organizatorem gali, która odbędzie się w piątek (18.01) jest GOKSiT Sokolniki przy współpracy z Dominikiem Krawczykiem. Osoby, które postanowiły wesprzeć akcję, zrzekły się swojego honorarium na rzecz leczenia chorego Leszka. Więcej na:
http://www.facebook.com/#!/events/311963028914120/?ggestsessionid=1000009664071761357462636

WIERUSZÓW

19 stycznia, godz. 20, AGROTURYSTYKA WIOLA w Wieruszowie, ul. Polna 38, impreza w stylu lat 60. i 70. W ten wieczór uczestnicy przeniosą się w szalone lata 60-te i 70-te. Organizatorzy liczą na ich inwencję: bufiaste bluzeczki w kwiatki i groszki, spodnie dzwony, artystycznie podarte dżinsy, koraliki, rzemyki i szaleństwo bananowej młodzieży która ma swój świat.Świetna atrakcja dla każdego, liczne emocje, niezapomniane wrażenia.Rezerwacja pod nr tel. 502-176-049. Bilety 100 zł od pary.

ED

 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipySynku, jak mogłeś...

Matka strasznie beszta syna, który wybrał się do klubu ze striptizem.
- Jak mogłeś! To straszne, to obrzydliwe! Pewnie widziałeś tam rzeczy, których nie powinieneś zobaczyć!
- Tak. - odpowiada syn - Widziałem tam ojca!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u