Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Gra miejska w Zduńskiej Woli Urzędnicy i włodarze zduńskowolscy pójdą po lupę... uczniów z wojsławickiego zespołu szkół. Muszą się liczyć z pytaniami na wiele drażliwych tematów!

Gra miejska w Zduńskiej Woli Urzędnicy i włodarze zduńskowolscy pójdą po lupę... uczniów z wojsławickiego zespołu szkół. Muszą się liczyć z pytaniami na wiele drażliwych tematów!

urzad_zdwolaJuż w najbliższy piątek, 11 stycznia uczniowie Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wojsławicach (gm. Zduńska Wola) przemaglują zduńskowolskich urzędników i włodarzy w magistracie, a o nich samych zbiorą opinie od mieszkańców. A wszystko to w ramach gry miejskiej na ulicach miasta i projektu "Gminowo" Polskiej Fundacji im. Roberta Schumana.

Jak zapowiada dyrektor tego zespołu szkół, Ireneusz Stasiak, młodzież będzie poprzez wcielanie się w rolę dziennikarzy-ankieterów analizowała takie obszary aktywności miejskich urzędników i samorządowców jak: edukacja i kultura, turystyka i rekreacja, inwestycje, transport i infrastruktura oraz ochrona środowiska. Celem tych analiz jest zebranie opini zduńskowolan o pracy urzędników na ich rzecz. Czyli, co sądzą o działalności obecnych władz Zduńskiej Woli oraz o tym, czy Zduńska Wola może być atrakcyjna dla turystów. Ucznowie sprawdzą też, czy miejscy urzędnicy z magistratu dbają o lokalne drogi oraz jaką ofertę kulturalną proponują. 
Jak to zrobią? Zduńskowolanie muszą się liczyć z tym, że od rana w piątek mogą być nagabywani przez ankieterów na ulicach miasta. Uczniów z Wojsławic mogą się także spodziewać urzędnicy we wszystkich wydziałach Urzędu Miasta Zduńska Wola i tego, że znajdą się pod krzyzowym ogniem pytań.
Taki sposób sprawdzonia efektywności władz lokalnych zakładają warsztaty Fundacji Schumana. Podsumowanie zebranych w ich trakcie materiałów mają na celu określenie mocnych i słabych stron Zduńskiej Woli w każdym z analizowanych obszarów. Sami jestesmy ciekawi, jak miasto wypadnie po tej analizie. Warto podkreślić, że wojsławicki Zespół Szkół to jedyna placówka oświatowa z województwa łódzkiego, która została zakwalifikowana do projektu "Gminowo". W kraju Fundacja zaprosiła do niego 22 szkoły ponadgimnazjalne ze wszystkich województw. Więcej o celach projektu także na: Polska Fundacja im. Roberta Schumana, Al. Ujazdowskie 37 m. 5, 00-540 Warszawa, tel. 22 621 2161, www.schuman.pl/gminowo

ED

Fot. ZSR CKU

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipySynku, jak mogłeś...

Matka strasznie beszta syna, który wybrał się do klubu ze striptizem.
- Jak mogłeś! To straszne, to obrzydliwe! Pewnie widziałeś tam rzeczy, których nie powinieneś zobaczyć!
- Tak. - odpowiada syn - Widziałem tam ojca!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u