Strona główna Artykuły Aktualności Mocny start Tubądzin Volley MOSiR Sieradz w II lidze siatkówki

Mocny start Tubądzin Volley MOSiR Sieradz w II lidze siatkówki

siatka20Od wysokiego C rozpoczęli kolejny sezon w II lidze siatkarze Tubądzin Volley Sieradz, którzy bez większego wysiłku pokonali w meczu inauguracyjnym Hetmana Włoszczowa 3:0. Był to debiut nowego trenera, Patryka Spychały, który jeszcze w tym roku grał w sieradzkiej drużynie i – mimo kontuzji – był najlepszym jej zawodnikiem.

Pierwszy set to prawdziwa demolka! Goście bronili się desperacko, ale siatkarze Tubądzina atakowali tak skutecznie, że skończyło się na wygraniu seta do 14. W drugiej partii goście otrząsnęli się z szoku w pierwszym secie i przegrali ,,tylko’’ do 20. Podobnie było w trzecim, najbardziej wyrównanym secie, wygranym przez ekipę Patryka Spychały 25:21.
To było drugie w tym tygodniu zwycięstwo Tubądzina nad Hetmanem. W pierwszym wygrał 3:1 w pucharze Polski. Wczoraj drużyna z Sieradza grała w składzie: Łazarowicz, Kubiak, Rajchel, Porada, Smyrski, Szyjduk, Woroniecki jako libero. Rezerwowymi byli: Jachowicz, Dobrzński, Kadłubek, Pędzik, Pękalski, Sylwestrzak i Zdzierak. W przyszłą sobotę Tubądzin Volley zagra w Rząśni z Czarnymi. Zagra jeśli mecz się odbędzie, bowiem u jednego z zawodników tej drużyny wykryto koranowirusa.