Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Epidemiolodzy alarmują, parafie swą wiedzę mają. TPZW planuje jednak kwestę

Epidemiolodzy alarmują, parafie swą wiedzę mają. TPZW planuje jednak kwestę

kwesta_banerEpiskopat Polski apeluje do proboszczów, aby parafie rezygnowały w tym roku z mszy na cmentarzach podczas zbliżającego się Święta Zmarłych i Zaduszek. To w trosce o zdrowie uczestniczących w nich wiernych, kiedy na nekropoliach nie zawsze uda się zachować dystans społeczny. Ale, jak można już przeczytać na stronie Bazyliki Mniejszej pw. WNMP w Zduńskiej Woli, te zalecenia nijak się mają z tymi lokalnymi.

 

Parafia zarządzająca częścią cmentarza przy ul. Łaskiej w Zduńskiej Woli informuje (pisownia oryginalna): "W uroczystość Wszystkich Świętych 1 listopada, msza święta w Bazylice będzie sprawowana o godz. 7.00, 9.00, 10.30 i 18.00, w kaplicy w Czechach o godz. 8.00, na cmentarzu parafialnym o godz. 10.00 i 12.00, natomiast na cmentarzu komunalnym o godz. 11.00. W Dzień Zaduszny 2 listopada, msza święta będzie sprawowana w Bazylice o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Natomiast na cmentarzu parafialnym o godz. 16.00,z wypominkami i procesją. W związku z nowymi ograniczeniami, które na cmentarzu pozwalają gromadzić się w liczbie jedynie 25 osób prosimy, aby uczestnictwo we mszy świętej przeżywać przy grobach swoich bliskich. Komunię świętą będzie można przyjąć w kilku miejscach cmentarza oddalonych od kaplicy ok. 100 metrów."
A co ze zbiórką na renowację starych nagrobków na zduńskowolskiej nekropolii? Łódzcy wolontariusze, zbierający pieniądze na ratowanie zabytkowych nagrobków na Starym Cmentarzu w Łodzi będą ją prowadzić po raz pierwszy, w 26-letniej historii zbiórek online. Ale, jak zapowiada prezes Towarzystwa Przyjaciól Zduńskiej Woli dziewiąta już kwesta w tym mieście, na cmentarzu przy ulicy Łaskiej raczej powinna się odbyć. W ubiegłym roku udało się wolontariuszom zebrać rekordową kasę, bo 15 tys. 819 zł i 84 gr.
- Sprawdzamy teraz, jak w czasie pandemii możemy dalej działać. Wszystko powinno być wiadome w przyszłym tygodniu. Wolontariuszy, którzy chcą kwestować wciąż, jak w latach poprzednich, nie brakuje. A kwestę chcemy prowadzić 1 i 2 listopada. Te zebrane pieniądze mogą się przysłużyć do renowacji dwóch kolejnych nagrobków. Dodam, że wskazywanych przez zduńskowolan. Mowa o nagrobku Adama Kowalewskiego, starszego felczera medycyny oraz o miejscu pochówku Salomei Sztejer. W tym przypadku to także przeniesienie grobu z zakątka cmentarza z części od ulicy Cichej w okolice bramy głównej. Czy nam się to uda? Wszystko oczywiście zależy do tego, ile uda nam się zebrać do puszek. Wiem, z lat poprzednich, że na konto przez przelewy wpływało dużo mniej datków niż do puszek. I na tej formie puszek bardzo by nam zależało. Wszystko też zależeć będzie od tego, czy nasza dziewiąta kwesta odbędzie w takiej formie, jak w latach poprzednich. Wszystko się okaże najpóźniej we wtorek, środę w przyszłym tygodniu. Oczywiście będziemy o tym informować w mediach społecznościowych - dodaje J. Stulczewski.

KaMi S

Komunikaty kurii włocławskiej na: --> https://www.diecezja.wloclawek.pl/

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipySiła sugestii

----------------

Mąż był sam w domu. Zachciało mu się pić. Zajrzał do lodówki, a tam... butelka wódki. I to prawie pełna. Nieprawdopodobne, przecież żona nie pije, jemu pić zabrania, wódki nie kupuje! Cud! Wziął błyskawicznie szklaneczkę i nalał sobie setuchnę. Wypił duszkiem i... nic nie poczuł; ani smaku, ani zapachu, choć zaraz po wypiciu powąchał szklankę. Kur... - krzyknął - mam koronawirusa!
Nie miał, kiedy wieczorem zwierzył się żonie Wtedy okazało się, że ta przechowywała tak w lodówce wodę destylowaną...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u