Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Czerwone serce na nakrętki. To działa! Teraz w Szczytach

Czerwone serce na nakrętki. To działa! Teraz w Szczytach

sercedzialoszynNie tylko w Działoszynie (http://www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/12225-czerwone-serce-nakrca-pomoc-w-dziaoszynie), ale też w Szczytach w tej gminie stanęło kolejne "czerwone serducho na plastikowe nakrętki". Jak informuje Rafał Drab, burmistrz Działoszyna, po tym jak w ciągu paru dni mieszkańcy zapełniali to działoszyńskie, a inni z okolicznych miejscowości takich oczekiwali, bo trudniej im w czasach pandemii podjechać do Działoszyna, to zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami "Czerwone Serduszko" na nakrętki plastikowe już właśnie zakotwiczyło się w Szczytach przy tamtejszej Szkole Podstawowej.

 

Nakrętki z tej zbiórki oraz działoszyńskiej, która wciąż trwa po sprzedaży wesprą akcje pomocowe nie tylko dla mieszkańców gminy, chore dzieci, rodziny w potrzebie, ale i potrzebujących z całego regionu, a nawet z kraju. Burmistrz przypomina, aby nie wyrzucać tych nakrętek do śmieci. "Serducho" - jak dodaje - przyjmie wszelkie plastikowe nakrętki, bez względu na kształt, czy kolor. Mogą to być nakrętki po napojach, od słoików po kawie, po mleku, czy po butelkowanych jogurtach, ale również po chemii gospodarczej, po płynach do zmywania, szamponach i płynach do płukania. Ważne, by nie dorzucać do nakrętek innych przedmiotów, a jeżeli mają one tekturowe uszczelki, to je usunąć. Ot i cała mecyja! Chyba dla "nieśmieciaków" niewielka.
Przypomnijmy, że podobne akcje, choć bez pojemników w kształcie serc wciąż są prowadzone w Publicznym Przedszkolu nr 3 w Zduńskiej Woli. W godzinach pracy placówki, od poniedziałku do piątku przyjmowane są nakrętki, a dochód z ich sprzedaży przekazany będzie na zakup wózka inwalidzkiego dla chorej dziewczynki. Ze względu na obostrzenia związane z pandemią nakrętki przyjmowane są tylko w wejściu do "trójki". Pracownik przedszkola odbierze je bezpośrednio od darczyńców. Wcześniej należy go wezwać przez domofon. Nakrętki w specjalnym pojemniku zbiera także Szkoła Podstawowa nr 9 z Oddziałami Integracyjnymi w Zduńskiej Woli. Ustawiony jest w holu głównym. Tuż przy wejściu. Tam też trzeba trzymać się reżimu sanitarnego. Czyli najlepiej przed wejściem poprosić kogoś z obsługi szkoły, by odebrał bezpiecznie nakrętki i tam je wrzucił.

KaMi S

Zachęcamy do udziału w akcji!

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyKwarantanna i seks

Po kilkunastu dniach kwarantanny żona pyta męża:
- Zdzisiu, skarbie, nie masz ochoty na seks?
- Mam, mam i to jaką... Ale przecież nie można jeszcze wychodzić z domu...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u