Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Zmarła 46-latka, która postrzelił Holender na polowaniu w Sieńcu

Zmarła 46-latka, która postrzelił Holender na polowaniu w Sieńcu

uwaga_polowanieMimo wielkich wysiłków lekarzy z łódzkiego szpitala, po ponad miesiącu ich starań, od postrzału zmarła 46-letnia kobieta, którą najprawdopodobniej trafił nabój wystrzelony przez 60-letniego obywatela Holandii na polowaniu w okolicach Sieńca.

 

Przypomnijmy: Do tego tragicznego zdarzenia doszło w sobotę około południa, 3 października tego roku w lesie niedaleko wsi Sieniec, w powiecie wieluńskim, gdzie nadleśnictwo zorganizowało dewizowe polowanie dla kilkunastu cudzoziemców, między innymi Z Holandii. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń, 46-latka przywiozła rankiem w tę feralną sobotę swoim Oplem Vivarodo do kompleksu leśnego część osób na to polowanie. Sama w nim jednak nie uczestniczyła. Została w samochodzie. Podczas polowania jeden ze pocisków trafił w zaparkowanego na dukcie leśnym Opla i ranił ciężko siedzącą za kierownicą kobietę. 46-latka została przetransportowana śmigłowcem do szpitala w Łodzi. Tam lekarze walczyli o jej życie. Nieoficjalnie mówi się, że chyba miał miejsce rykoszet. Czyli nabój odbił się np. o drzewo i potem zmienił tor swojego ruchu i mógł, zamiast tam, gdzie celował Holender, poszybować w stronę samochodu 46-latki. Będą to teraz wyjaśniać biegli sądowi. Będą też dochodzić, dlaczego tak blisko pola polowań i strzałów znajdował się samochód denatki?
Policjanci tuż po postrzale zabezpieczyli wówczas kilkanaście jednostek broni myśliwskiej i m.in. wykonali także oględziny kryminalistyczne miejsca, przesłuchali świadków z udziałem biegłego tłumacza świadków. Wszyscy uczestnicy tego polowania byli trzeźwi. Policja zatrzymała wtedy 60-letniego Holendra, który najprawdopodobniej oddał ten niefortunny strzał.
Na razie nie postawiono Holendrowi zarzutów. Ale prokuratura przymierza się do postawienia mu zarzutu nieumyślnego spowodowania śmierci kobiety. Holender po przesłuchaniu przebywa już na terenie swojego kraju.

KaMi S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyKwarantanna i seks

Po kilkunastu dniach kwarantanny żona pyta męża:
- Zdzisiu, skarbie, nie masz ochoty na seks?
- Mam, mam i to jaką... Ale przecież nie można jeszcze wychodzić z domu...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u