Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Pogorzelcy ze Skrzynna czekają na pomoc

Pogorzelcy ze Skrzynna czekają na pomoc

pozar2Dobytek całego życia straciła 15 stycznia rodzina Ramusiów ze Skrzynna w gminie Ostrówek, w powiecie wieluńskim. Jak informuje Radio Ziemi Wieluńskiej, kiedy wybuchł pożar w domu była pani Beata Ramuś z pięciorgiem swoich dzieci. Uciekła z domu w skarpetkach na śnieg i mróz. Niczego nie zdążyła zabrać. Na szczęście wszyscy domownicy uciekli tak, że nikt nie odniósł obrażeń. Teraz czekają na pomoc, bo zima, bo nie ma dachu nad głową...

 

- Te 15 minut mojego dojazdu z mojej pracy w Raduckim Folwarku do Skrzynna to było najgorsze 15 minut w moim życiu – mówił w RZW Łukasz Ramuś, ojciec rodziny. – W momencie, kiedy żona się rozłączyła z powiadomieniem, że się pali, a ja nie mogłem już później się z nią skontaktować, to jak przyjechałem, biegłem wprost do tego płonącego domu, bo nie wiedziałem, gdzie się znajdują dzieci i żona. Dopiero ktoś krzyknął, że są u sąsiadów, zdążyli uciec. I tak jak byli w domu, na boso, tak wybiegli na mróz.
– Ledwo co zdążyłem spodnie założyć – mówł 6-letni Sylwek Ramuś.
– Całe szczęście, że nikomu nic się nie stało, ale dzieciom to tkwi w głowie. Najmłodsze dziecko bardzo to przeżywa i boleje nad swoimi stratami. Ciężko im przetłumaczyć, co się stało. Mam nadzieję, że przy pomocy dobrych ludzi uda się zgromadzić środki, abyśmy mogli pozyskać nowy kąt, żeby się gdzieś zatrzymać i mieć pewność, że to chociaż na jakiś czas jest nasze - dodaje Łukasz Ramuś.
Dzieci państwa Ramusiów mają od pięciu do dwunastu lat. Jedno z nich jest niepełnosprawne. Rodzina tymczasowo znalazła schronienie w bursie szkolnej w Wieluniu. Dlatego tam, ponieważ gmina Ostrówek nie dysponuje lokalami socjalnymi. Rada Sołecka i OSP w Skrzynnie rozpoczęły zbiórkę pieniędzy na odbudowę spalonego domu. Jej koordynatorem jest Przemysław Wróbel, z którym można się skontaktować pod numerem tel. 782-151-354.
Pieniądze można wpłacać na konto założone przez Radę Sołecką w Skrzynnie. RBS Lututów nr 15 9256 0004 6804 9793 2000 0010

(opr. KJB)
Fot. OSP Skrzynno

pozar1

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyTrzeba ufać

Ostatnio żona mi zakomunikowała:
- Więcej to ty już z kumplami pić nie będziesz.
A ja patrzę na nią, uśmiecham się i myślę sobie:
- Tyle lat po ślubie a w niej wciąż tyle optymizmu

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u