Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Od liczby chętnych zależy wielkość nakładu monografii Uniejowa. Trwają zapisy

Od liczby chętnych zależy wielkość nakładu monografii Uniejowa. Trwają zapisy

UniejowDobiegają końca prace edytorskie nad przygotowaniem do druku dwutomowej monografii „Uniejów i region spycimiersko-uniejowski poprzez wieki”, wydawanej przez Towarzystwo Przyjaciół Uniejowa pod patronatem burmistrza miasta Józefa Kaczmarka i przy finansowym wsparciu samorządu Uniejowa. Zakończono prace przy I tomie, który będzie liczył 760 stron, a obejmującym okres od średniowiecza do 1918 roku.

 

Wydawnictwo powstaje pod redakcją profesora Jana Szymczaka. Znajdziemy w nim historię wszystkich miejscowości wchodzących w skład gminy Uniejów. Drugi tom o podobnej objętości zawiera rozdziały: W drugiej Rzeczypospolitej 1918-1939, Lata wojny i okupacji 1939-1945, W okresie PRL 1945-1989, Architektura i zabytki, cmentarze, Samorządowy Uniejów. W ostatnim rozdziale, który obejmuje lata 1990-2020, będzie można znaleźć informacje o najważniejszych wydarzeniach, inwestycjach i dokonaniach w gminie Uniejów z ostatnich 30 lat oraz miejsca, w których zaszły zmiany. Będzie też o instytucjach, placówkach i stowarzyszeniach o zasięgu gminnym, a także o dokonaniach i aktywności mieszkańców w poszczególnych parafiach i sołectwach. Nie zapadła jeszcze decyzja o wysokości nakładu. Przewidywany termin druku to przełom maja i czerwca.
Osoby, które są jeszcze zainteresowane nabyciem monografii, proszone są o kontakt z Towarzystwem Przyjaciół Uniejowa: tel. 602 130 270.
Przedpłaty przyjmowane są na konto specjalne monografii do końca lutego: 92 9263 0000 0209 1734 2002 0105 z dopiskiem przedpłata na monografię .
Zapytania w temacie monografii można przesyłać również na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Opr. KaMi S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyBieda, a ty sobie ptaszka stroisz!

To było nie tak dawno, pod koniec ubiegłego wieku. Stara chałupa na końcu wsi Brzęczyszczykowice, ubogie małżeństwo, bo przecież nie było jeszcze wtedy 500 plus, wychowujące ośmioro dzieci.
Pewnego wieczora chłop, pouczony przez lekarza, z namaszczeniem zakłada prezerwatywę. Widząc to małżonka oburzona podnosi lament:
- Jasiu, czyś ty zgłupiał do reszty? Dzieci butów na zime nie maja, a ty se ptaszka stroisz?!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u