Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Jechał przez Szadek z prędkością 125 kilometrów na godzinę!

Jechał przez Szadek z prędkością 125 kilometrów na godzinę!

policja1Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego zduńskowolskiej komendy policji zatrzymali prawa jazdy czterem kierującym, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Niechlubny rekordzista, 33-latek ze Zduńskiej Woli jechał samochodem przez Szadek z prędkością 125 km/h.

 

Mimo niekorzystnych warunków panujących na drodze niektórzy kierowcy wykazują się brakiem wyobraźni i nie dochowują bezpiecznej prędkości. Odpowiedzialny kierowca nie tylko stosuje się do administracyjnych ograniczeń, obowiązujących na danym odcinku drogi, ale również ma na względzie między innymi warunki pogodowe, natężenie ruchu i swoją dyspozycję psychofizyczną. 20 stycznia drogach powiatu zduńskowolskiego prowadzone były działania pod nazwą „Prędkość”. Tylko w trakcie jednego dnia policjanci zatrzymali 31 kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość jazdy. Miejsca, gdzie wykonywany był statyczny pomiar prędkości zostały wyznaczone po analizie stanu bezpieczeństwa dróg oraz na podstawie wskazań na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.
Czterech kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość, z jaką można się poruszać w obszarze zabudowanym, o ponad 50 km/h. Funkcjonariusze obligatoryjnie zatrzymali im prawo jazdy. Spotkały ich również konsekwencje finansowe w postaci mandatów karnych w wysokości 400 zł oraz 10 punktów karnych.
Przypominamy! Przekroczenia prędkości to jedne z najczęściej popełnianych wykroczeń na drogach. Kierowcy, którzy nie zdejmą w porę nogi z gazu, mogą zostać ukarani mandatem w wysokości do 500 zł, a ci którzy w terenie zabudowanym przekroczą prędkość o ponad 50 km/h pożegnają się z prawem jazdy na 3 miesiące.Prawo jazdy zatrzymuje policjant - decyzję w sprawie wydaje starosta i nadaje jej rygor natychmiastowej wykonalności.

KPP w Zduńskiej Woli

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyBieda, a ty sobie ptaszka stroisz!

To było nie tak dawno, pod koniec ubiegłego wieku. Stara chałupa na końcu wsi Brzęczyszczykowice, ubogie małżeństwo, bo przecież nie było jeszcze wtedy 500 plus, wychowujące ośmioro dzieci.
Pewnego wieczora chłop, pouczony przez lekarza, z namaszczeniem zakłada prezerwatywę. Widząc to małżonka oburzona podnosi lament:
- Jasiu, czyś ty zgłupiał do reszty? Dzieci butów na zime nie maja, a ty se ptaszka stroisz?!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u