Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności „Magiczny konkurs – niezwykła choinka”

„Magiczny konkurs – niezwykła choinka”

zdjcie0418 stycznia 2021 roku w Hufcu Pracy w Zduńskiej Woli rozstrzygnięto konkurs bożonarodzeniowy „Magiczne Święta”. Zadaniem uczestników było uchwycenie niepowtarzalnych chwil Świąt Bożego Narodzenia i zamknąć je w obrazie lub słowie tworząc pracę literacką (wiersz, opowiadanie), bądź pracę plastyczno-techniczną, czy robiąc zdjęcie. Interpretacja tematu zależała od inwencji twórczej autora.

 

Spośród nadesłanych prac jury, w którego skład wchodziła kadra hufca, zdecydowało wyróżnić nagrodą specjalną choinkę wykonaną w Zakładzie Mechaniki Pojazdowej Jan Gapiński w Poddębicach przez uczestnika HP – Kamila Ośkiewicza. Instrukcja jej wykonania znajduje się poniżej.
Ponadto, nagrodzone zostały prace: Justyny Gortat oraz Julii Świątczak. Pozostali uczestnicy otrzymają upominki za udział w konkursie. Niezwykła choinka zrobiona przez Kamila wywarła na wszystkich niebywałe wrażenie. Choinka jest najbardziej rozpoznawalnym symbolem Świąt Bożego Narodzenia od XIX wieku. Nie wyobrażamy sobie zimowych Świąt bez choinki, która wcale nie musi być tradycyjna, czego przykładem jest dzieło naszego uczestnika. Jak zrobić „samochodową” choinkę? Nic trudnego! Potrzebujemy jedynie: zębatych kół ze skrzyni biegów, łańcucha rozrządu, kilku metalowych nakrętek, zielonej farby i felgi. W tym celu możemy udać się do warsztatu samochodowego lub dokonać destrukcji własnego samochodu. Wszystko to poskładać w odpowiednie kolejności oraz zamontować na pomalowanej feldze. I …wygrywamy konkurs.

Tekst: Kamila Turek
Hufiec Pracy w Zduńskiej Woli

zdjcie03

zdjcie02

zdjcie01

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyBieda, a ty sobie ptaszka stroisz!

To było nie tak dawno, pod koniec ubiegłego wieku. Stara chałupa na końcu wsi Brzęczyszczykowice, ubogie małżeństwo, bo przecież nie było jeszcze wtedy 500 plus, wychowujące ośmioro dzieci.
Pewnego wieczora chłop, pouczony przez lekarza, z namaszczeniem zakłada prezerwatywę. Widząc to małżonka oburzona podnosi lament:
- Jasiu, czyś ty zgłupiał do reszty? Dzieci butów na zime nie maja, a ty se ptaszka stroisz?!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u