Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Bynajmniej nie detalista od amfetaminy zatrzymany

Bynajmniej nie detalista od amfetaminy zatrzymany

259-126248Prawie 400 gramów amfetaminy oraz akcesoria i sprzęt służący do dystrybucji nielegalnych środków odurzających, to efekt działań policjantów wydziału kryminalnego Powiatowej Komendy Policji w Sieradzu. 40-letni sprawca przestępczego procederu, został zatrzymany w centrum Sieradza, kiedy bez wymaganych uprawnień kierował samochodem marki Opel. W organizmie podejrzanego stwierdzono obecność amfetaminy. Usłyszał prokuratorski zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków oraz kierowania pojazdem wbrew decyzji o cofnięciu uprawnień. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

 

Prowadzący działania wymierzone w przestępczość narkotykową, sieradzcy policjanci wpadli na trop 40 – letniego mieszkańca tego miasta, podejrzewanego od jakiegoś czasu o tego rodzaju nielegalny „biznes”. Od kilku tygodni gromadzili i weryfikowali informacje o typowanym mężczyźnie. Ustalili, że najczęściej porusza się on osobowym Oplem. 11 lutego w godzinach popołudniowych, w centrum Sieradza policjanci zauważyli wspomniany samochód. Zatrzymali auto do kontroli drogowej. Za kierownicą siedział 40-letni sieradzanin. Mężczyzna był kompletnie zaskoczony interwencją policjantów.
Przeprowadzone badanie alkomatem wskazało, że był trzeźwy, jednak jego wygląd i zachowanie wskazywało, że może być pod działaniem środków odurzających. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania. Podejrzewanego poddano badaniom na obecność narkotyków w organizmie. Wynik wskazał, że jest pod działaniem amfetaminy. Dlatego został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.
Pod nadzorem Prokuratora Rejonowego w Sieradzu policjanci wykonali dalsze czynności. Funkcjonariusze pracujący nad sprawą ustalili, że 40 – latek zamieszkuje w Sieradzu, jak również wynajmuje mieszkanie w powiecie pabianickim. Przeszukali pomieszczenia pod obydwoma adresami. Efektywnie, bowiem znaleźli dilerki z amfetaminą przygotowaną do dalszej dystrybucji oraz wagi i akcesoria służące do porcjowania narkotyków. Łącznie policjanci zabezpieczyli prawie 400 gramów nielegalnych środków. Zatrzymany usłyszał prokuratorski zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków oraz prowadzenia pojazdu bez wymaganych uprawnień. Na wniosek Prokuratora Rejonowego w Sieradzu sąd zastosował wobec podejrzanego trzymiesięczny areszt. Za te przestępstwa grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna w przeszłości był notowany przez policję. Niewykluczone, że po wykonaniu dodatkowych ekspertyz odpowie on również, za prowadzenie pojazdu pod wpływem środków odurzających.

(opr. KJB)

259-126247

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyKot to ma GPS

Pewien senator dawno minionej kadencji chciał się pozbyć kota, więc wywiózł go kilka ulic dalej i porzucił. Gdy wrócił do domu, kot już tam był. Następnego dnia wywiózł kota dziesięć ulic dalej. I... po powrocie widzi kota w domu. Wywiózł go jeszcze raz. Krążył ulicami w prawo, w lewo, kluczył i tak aż na drugi koniec miasta. Po kilkunastu minutach dzwoni do domu i pyta żonę:
- Jest kot?
- Ano jest! -odpowiada z przekąsem żona.
- To daj go do telefonu, bo nie mogę trafić do domu...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u