Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Uzdrowiska wznawiają działalność

Uzdrowiska wznawiają działalność

uzdrowiskoOd 11 marca uzdrowiska wznawiają działalność. Pacjenci, którzy czekają na leczenie uzdrowiskowe, będą mogli rozpocząć je na podstawie skierowania, potwierdzonego przez oddział wojewódzki NFZ. O terminie rozpoczęcia leczenia powiadomimy pacjentów listownie lub telefonicznie.

 

W Łódzkiem 5,5 tysiąca pacjentów, których leczenie uzdrowiskowe było zaplanowane na listopad i grudzień 2020 r., musiało pozostać w domach, bo sanatoria zostały zamknięte. To ci pacjenci jako pierwsi wyjadą do uzdrowisk. Niemal 100 kuracjuszy z Łódzkiego rozpocznie leczenie w sanatoriach m.in. w Kołobrzęgu, Wieńcu Zdroju, Dąbkach, Cieplicach już 11 marca br.
Ważne: Warunkiem rozpoczęcia leczenia jest: negatywny wynik testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2, albo zaszczepienie pacjenta przeciwko COVID-19 (dwie dawki). Przed wyjazdem na leczenie, prosimy o kontakt z sanatorium i podanie swojego aktualnego numer telefonu. Bezpłatny test przed rozpoczęciem leczenia Test będzie można wykonać nie wcześniej niż 4 dni przed terminem rozpoczęcia leczenia uzdrowiskowego, we wskazanych punktach pobrań zwanych drive-thru. Informacja o terminie i miejscu wykonania testu zostanie wysłana SMS-em, przez system eKolejka. Nie jest potrzebne żadne dodatkowe skierowanie na badanie. Test sfinansuje Narodowy Fundusz Zdrowia. O wyniku testu, przed wyjazdem, poinformuje pacjenta uzdrowisko, do którego pacjent został skierowany. W przypadku negatywnego wyniku testu - uzdrowisko potwierdzi telefonicznie rozpoczęcie leczenia.
Co w przypadku zaszczepionych pacjentów?
Jeżeli pacjent został zaszczepiony, nie ma obowiązku wykonania testu w kierunku SARS-CoV-2. W uzdrowisku pacjent jest bezpieczny Pacjenci podczas leczenia uzdrowiskowego mogą czuć się bezpiecznie, ponieważ:
- personel udzielający świadczeń w uzdrowisku został zaszczepiony
- obiekty uzdrowiskowe spełniają restrykcyjne normy sanitarne GIS
- wszyscy pacjenci przebywający w sanatorium posiadają negatywny wynik testu na obecność wirusa SARS-CoV-2 lub zostali zaszczepieni.

Anna Leder
Łódzki Oddział Wojewódzki
Narodowego Funduszu Zdrowia

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyKot to ma GPS

Pewien senator dawno minionej kadencji chciał się pozbyć kota, więc wywiózł go kilka ulic dalej i porzucił. Gdy wrócił do domu, kot już tam był. Następnego dnia wywiózł kota dziesięć ulic dalej. I... po powrocie widzi kota w domu. Wywiózł go jeszcze raz. Krążył ulicami w prawo, w lewo, kluczył i tak aż na drugi koniec miasta. Po kilkunastu minutach dzwoni do domu i pyta żonę:
- Jest kot?
- Ano jest! -odpowiada z przekąsem żona.
- To daj go do telefonu, bo nie mogę trafić do domu...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u