Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Kazimierz Górski, który wczoraj obchodził by 100. urodziny, zagrał kiedyś w Wieluniu

Kazimierz Górski, który wczoraj obchodził by 100. urodziny, zagrał kiedyś w Wieluniu

gorski-legia-wielunWczoraj minęło sto lat od dnia narodzin Kazimierza Górskiego, słynnego trenera reprezentacji Polski w piłce nożnej, który zdobył z reprezentacją złoty (w Monachium w 1972 r.) i srebrny medal olimpijski (w Montrealu w 1976 r.) oraz trzecie miejsce na Mistrzostwa Świata w 1974 r. w RFN. Jak informuje Radio Ziemi Wieluńskiej, warto przypomnieć, że urodzony 2 marca 1921 r. we Lwowie Kazimierz Górski jako piłkarz zagrał kiedyś w Wieluniu.

 

Zdarzyło się to 8 czerwca 1953 r., kiedy drużyna CWKS Legia Warszawa w trakcie powrotu z ligowego spotkania z Odrą w Opolu zagrała się z grupą wieluńskich zawodników, wybranych ze Sparty i Gwardii. Pierwszoligowcy wygrali pewnie, choć gospodarze mieli szansę na gola honorowego. Nie wykorzystali jednak rzutu karnego.

(opr. KJB)

Fot. archiwum Tomasza Smolnika

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyKot to ma GPS

Pewien senator dawno minionej kadencji chciał się pozbyć kota, więc wywiózł go kilka ulic dalej i porzucił. Gdy wrócił do domu, kot już tam był. Następnego dnia wywiózł kota dziesięć ulic dalej. I... po powrocie widzi kota w domu. Wywiózł go jeszcze raz. Krążył ulicami w prawo, w lewo, kluczył i tak aż na drugi koniec miasta. Po kilkunastu minutach dzwoni do domu i pyta żonę:
- Jest kot?
- Ano jest! -odpowiada z przekąsem żona.
- To daj go do telefonu, bo nie mogę trafić do domu...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u