Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności MAMAnia czytania rusza w Zduńskiej Woli

MAMAnia czytania rusza w Zduńskiej Woli

dzieckozbliskaOd dawna zapowiadany przez zduńskowolski Klub Kangura cykl spotkań czytelniczych dla rodziców rusza w tym tygodniu! W najbliższy piątek, 15 lutego o godz. 16. Klub Kangura i Miejska Biblioteka Publiczna im. Jerzego Szaniawskiego będą organiatorami pierwszego takiego spotkania. W całości poświęcone będzie ono recenzji książki pt. "Dziecko z bliska" Agnieszki Stein, wydanej przez Mamania.

 

- Jeśli czas pozwoli zaproponujemy także jakąś książkę dla dzieci - zapowiada Martyna Chwałkowska-ogel z Klubu Kangura. Książnica na dysputę czekać będzie dla uczestników do godz. 17.30. Spotkanie ma charakter otwarty, a organizanizatorzy mają nadzieję, że klubowe grono poszerzy się o sympatyków książki przyjaznej rodzicom, tym bardziej, że MBP zaprasza do uczestnictwa rodziców z dziećmi. - Wiemy, że kilka osób zna tę pozycję książkową, kultową w procesie wychowywania dzieci. Spodziewam się zatem dyskusji i licznych opinii - dodaje pani Martyna. Zainteresowani będą mieli możliwość zakupu książki na miejscu. Spotkaniu w MBP patronuje wydawnictwo Mamania www.mamania.pl .

ED

Dla niezorientowanych w temacie przybliżamy sylwetkę autorki książki: Agnieszka Stein - psycholog dla rodziców. W 1999 r. ukończyła studia na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Pracowała z dziećmi i rodzinami w różnych sytuacjach życiowych i środowiskach. W Domu Dziecka w Warszawie i w Radomiu. W Ośrodku dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Dom". W Gimnazjum i Przedszkolach Montessori. Ukończyła Kurs I stopnia Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, Studium Przeciwdziałania Pomocy w Rodzinie i Studium Poradnictwa i Interwencji Kryzysowej. Jest w trakcie rocznego treningu Nonviolent Communication. Zajmuje się pomocą rodzicom dzieci w każdym wieku: wspiera ich w codziennych trudnościach i wątpliwościach wychowawczych, pracuje wspólnie z rodzicami nad budowaniem silnych, bezpiecznych i zdrowych relacji z ich dziećmi, pomaga, gdy dzieci nie radzą sobie z emocjami, wspiera rodziców dzieci mających kłopoty z jedzeniem, wspiera rodziców, których dzieci doznały przemocy lub przechodzą przez konflikt rodziców i rozstanie. Prowadzi też warsztaty dla rodziców, dotyczące różnych obszarów i wyzwań z jakimi spotykają się rodzice. Prowadzi stronę www.dzikiedzieci.pl http://klubkangura.com.pl/zdunska-wola

ED

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama
Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipy...i ćwicz zdziwienie

Wakacje. Przed wyjściem na plażę żona mówi do męża:
– Chciałabym założyć coś, co wszystkich zadziwi!
– Załóż łyżwy...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u