Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Z kroniki policyjnej: okradł sejf pracodawcy, Romowie okradają i złodziej złomu

Z kroniki policyjnej: okradł sejf pracodawcy, Romowie okradają i złodziej złomu

dsc00285Policjanci z Wydziału Kryminalnego wieluńskiej komendy zatrzymali 27 - latka, który ukradł 9.400 zł w jednej z wieluńskich stacji benzynowych. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

 

15 lutego 2013 roku dyżurny wieluńskiej komendy otrzymał informacje, ze z sejfu jednej z wieluńskiej stacji benzynowych skradzione zostały pieniądze. Gdy śledczy przybyli na miejsce, okazało się, że nie ma żadnych śladów włamania. Podejrzenia padły na pracowników stacji. Początkowo żadna z osób tam zatrudnionych nie przyznawała się do kradzieży. Jednak policjanci wiedząc, ze jeden ze sprzedawców na stacji podjął pracę w styczniu tego roku, bacznie przyglądali się jego reakcjom. 27 - latek nie przyznał się w trakcie pierwszego przesłuchania. Kryminalni nie dali jednak za wygraną. W toku dalszych czynności podejrzewany mówiąc potocznie "pękł" i przyznał się do tej kradzieży. Opisał ze szczegółami w jaki sposób ukradł pieniądze. Wskazał policjantom gdzie je ukrył. Całą sumę zakopał w piwnicy swojego domu, w wiaderku z pisakiem (na zdjęciu). Pieniądze wróciły do właściciela. Złodziejowi, mieszkańcowi powiatu wieluńskiego grozi do 5 lat pozbawiania wolności.
Z kolei w jednej z miejscowości położonej na terenie gminy Lututów osoby narodowości romskiej dokonały kradzieży 500 zł na szkodę samotnie mieszkającej tam kobiety. Policjanci prowadzą w tej sprawie dochodzenie poszukując sprawców i po raz kolejny apelują do mieszkańców, aby nie wpuszczali do swoich domów osób, których nie znają.
W miniony weekend funkcjonariusze z Wieruszowa zatrzymali 23-letniego mieszkańca powiatu ostrzeszowskiego, który w jednym z punktów skupu złomu, znajdujących się na terenie Wieruszowa, sprzedawał wcześniej skradzione urządzenia metalowe ? ich wartość poszkodowany wycenił na ponad 600 złotych. Do kradzieży doszło na terenie powiatu ostrzeszowskiego.

ED

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipySynku, jak mogłeś...

Matka strasznie beszta syna, który wybrał się do klubu ze striptizem.
- Jak mogłeś! To straszne, to obrzydliwe! Pewnie widziałeś tam rzeczy, których nie powinieneś zobaczyć!
- Tak. - odpowiada syn - Widziałem tam ojca!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u