Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Czy Zielona będzie znów zielona?

Czy Zielona będzie znów zielona?

1zielTrwa wyrąb drzew przy ulicy Zielonej w Zduńskiej Woli. Pod tópór pójdą w sumie 82 dorodne, stare drzewa. Nie wszystkich satysfakcjonuje deklaracja urzędników, że w ich miejsce będa nasadzone nowe, bo mowa jest o krzakach. Latem ulica Dąbrowskiego, teraz Zielona przypomina pustynię... Wcześnej taki sam los spotkał drzewa przy ulicach Getta Żydowskiego, Juliusza, Szadkowskiej i Kilińskiego czy plac Wolności (w miejscu budowy nowego ratusza - przyp. siewie.tv). Po ściętych już drzewach na Zielonej pozostały kikuty.

 

Cieszą się jednak kierowcy. Planowany na ten rok gruntowny remont Zielonej cieszy zmotoryzowanych i rowerzystów. Obecnie w jezdni dziura goni dziurę. A codziennie przejeżdżają nią setki pojazdów. Przy Zielonej usytuowany jest bowiem Urząd Skarbowy. Mieści się tam także jedno z najstarszych przedszkoli w mieście. Z Zielonej szybko można się dostać także do Urzędu Gminy Zduńska Wola i do miejskich wodociągów na ulicę Królewską. Jednak sposób remontu ulicy Zielonej w Zduńskiej Woli wielu mieszkańców denerwuje. Zwłaszcza wycinka drzew.

- Jak byłam dzieckiem już tutaj rosły. Rosły razem ze mną. Szkoda topoli, szkoda innych. Wraz z ich wycięciem czuję, jakbym sama miała juz zejść z tego świata - nie kryje smutku 82-letnia pani Helena, która mieszka na os. Panorama. - Już na pewno nie doczekam nowych tak dorodnych. Może moje prawnuki tak, ale ja nie - rozumuje zduńskowolanka. Magistrat zapewnia, że wraz z przebudową ulicy pojawią się nowe nasadzenia. Na pytanie dzienniakrzy, dlaczego teraz w lutym rozpoczęto wycinkę, choć nie wyłoniono jeszcze firmy w przetargu, która zajmie się remontem pada odpowiedź: - Zanim znów zleci się practwo, które tutaj gnizadowało.

Los drzew jest przesądzony. I los ulicy. Urząd Miasta Zduńska Wola ogłosił przetarg na ul. Zieloną. Firmy, które chcą ją wyremontować mogą składać oferty do 28 lutego. Koszt całej inwestycji szacowany jest na blisko 4,2 mln zł. Pewne jest, że miasto z tzw. schetynówek otrzyma ... 331 tys. zł dofinansowania na ten projekt. Jednak samorządowcy liczą, na co najmniej 50 procent dofinansowania z Urzędu Marszałkowskiego. Inwestycja na Zielonej obejmie półkilometrowy odcinek od ul. Dąbrowskiego do ul. Kilińskiego. Powstaną też ścieżki rowerowe. Zielona ma być gotowa do końca października tego roku. Remont ul. Zielonej jest możliwy dzięki wsparciu z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych.

ED

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipySynku, jak mogłeś...

Matka strasznie beszta syna, który wybrał się do klubu ze striptizem.
- Jak mogłeś! To straszne, to obrzydliwe! Pewnie widziałeś tam rzeczy, których nie powinieneś zobaczyć!
- Tak. - odpowiada syn - Widziałem tam ojca!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u