Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Gmina Szadek przegrała z Elżbietą Adamowiczową w sądzie. Będzie wysokie odszkodowanie!

Gmina Szadek przegrała z Elżbietą Adamowiczową w sądzie. Będzie wysokie odszkodowanie!

adamowicze92Urząd Gminy i Miasta w Szadku będzie musiał jednak wypłacić odszkodowanie za bezprawne użytkowanie kamienicy przy ul. Warszawskiej w Szadku Elżbiecie Adamowicz. Taki wyrok zapadł 18 lutego w Sądzie Apelacyjnym w Łodzi. Odszkodowanie wynosi ponad 767.000 zł. Jest ono o około 83.000 zł niższe od tego, jakie zasądził Sąd Okręgowy w Sieradzu w ubiegłym roku, ale dla spadkobierców nieruchomości o blisko 600.000 zł wyższe, niż to, o jakie zabiegał szadkowski samorząd, który tę apelację złożył (kosztowną, bo za 40.000 zł).

 

 

Taką decyzję podjął dzisiaj Sąd Apelacyjny w Łodzi.
Wydatek 170.000 zł, a na taki werdykt liczył szadkowski samorząd już miał być dla gminnej kasy sporym obciążeniem. Obecny wyrok będzie na pewno jeszcze większym. Nie jest wykluczone, że z tego powodu zmienią się plany inwestycyjne w gminie, która i tak ledwo z własnych funduszy próbuje poprawiać infrastrukturę na swoim terenie. Klamka jednak zapadła! Apelacja jest przychylna spadkobiercom kamienicy przy Warszawskiej, których obecnie reprezentuje Elżbieta Adamowicz (na zdjęciu). Gminie sąd postawił tym razem bardziej rygorystyczne warunki: zasądzone odszkodowanie ma być wypłacone w dwóch ratach!!! Sieradzki sąd przystał w 2012 roku na cztery coroczne raty. Pierwsza rata, czyli ok. 384.000 zł ma wpłynąć na konto wierzycielki gminy do końca marca tego roku.
O sprawie pisaliśmy obszernie 7 lutego: http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/1309-upor-szadkowskich-urzednikow-bedzie-dla-gminy-kosztowny-historia-walki-dluzsza-niz-ostatnia-wojna

 

ED

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipySynku, jak mogłeś...

Matka strasznie beszta syna, który wybrał się do klubu ze striptizem.
- Jak mogłeś! To straszne, to obrzydliwe! Pewnie widziałeś tam rzeczy, których nie powinieneś zobaczyć!
- Tak. - odpowiada syn - Widziałem tam ojca!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u