Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Prace powstałe po lekcjach, czyli wystawa ,,Na wylocie''

Prace powstałe po lekcjach, czyli wystawa ,,Na wylocie''

Troje młodych, zdolnych absolwentów Liceum Sztuk Plastycznych im. Katarzyny Kobro w Zduńskiej Woli, będąc u progu studenckiego życia, zaprezentuje swoje prace, które wcale nie powstawały w trakcie szkolnych zajęć… Wystawa ukaże obrazy, ilustracje i grafiki, które przede wszystkim tworzone były "pomiędzy", "w międzyczasie" wymaganych od nich w szkole artystycznych podstaw programowych.

 

Są to często szybkie fiszki zrobione pędem podczas "okienka", czy na przerwie, jak również prace dopracowane z rzetelnością, tworzone zazwyczaj wieczorami po ciężkim dniu nauki, z uwzględnieniem codziennych przeżyć nastolatka. Dlatego warto zobaczyć, jak młody artysta radzi sobie z otaczającą go rzeczywistością i jak postrzega swój świat. Dobrze wiemy, że są wakacje, które rozleniwiają każdego - jednak autorzy wystawy przewidzieli wszystko i na zachętę przygotowali dla swoich gości graficzne upominki! Zapraszamy serdecznie do Centrum Informacji Kulturalnej w Sieradzu! Przypominamy też o obowiązujących zasadach sanitarnych. Prosimy o zabranie maseczek ochronnych. W razie przekroczenia limitu miejsc na wernisażu, będziemy wpuszczać zwiedzających rotacyjnie.
Kamila Piotrowska - jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych imienia Katarzyny Kobro w Zduńskiej Woli, zaś od października studentką Uniwersytetu Łódzkiego na kierunku socjologia. W wolnym czasie ogląda seriale, słucha podcastów o tematyce true crime lub gra w gry komputerowe. Odkąd pamięta lubiła rysować i ta „zajawka” pozostała z nią aż do dziś. Zaczynała od rysunku tradycyjnego, jednak teraz zdecydowanie bliższa jej sercu jest sztuka cyfrowa, w której nadal stara rozwijać i próbować coraz to nowszych rzeczy.
Oksana Szymańska - jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych imienia Katarzyny Kobro w Zduńskiej Woli i przyszłą studentką pierwszego roku na wydziale Nowych Mediów w Warszawie. Od najmłodszych lat uczęszczała na zajęcia plastyczne. Odkąd pamięta, lubiła rysować oraz tworzyć grafiki tradycyjne lub komputerowe. Interesuje ją praktycznie wszystko, co związane z szeroko pojętą sztuką wizualną, w tym kinematografia, a w szczególności animacja. W wolnym czasie często gra w gry komputerowe, tworzy biżuterię z muliny i ogląda filmy. Cały czas stara się rozwijać zarówno w technikach tradycyjnych, jak i komputerowych.
Edward Kosecki – mówi o sobie, urodził się z ołówkiem w ręku. Od dzieciństwa eksperymentuje z różnymi technikami i metodami wyrażania siebie. Od gimnazjum w miarę systematycznie prowadzi szkicowniki, które pozwalają mu dokładniej udokumentować nastroje i rozwój artystyczny, przy okazji oszczędzając kartki szkolnych zeszytów. Jest absolwentem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Katarzyny Kobro w Zduńskiej Woli. Bycie uczniem szkoły plastycznej zapewniło mu warunki do wypróbowania technik, z którymi wcześniej miał znikome doświadczenie i odkryć nowe zainteresowania. Rozwinął swoje zdolności w zakresie malarstwa tradycyjnego i rysunku. Dostał się na konserwację i restaurację dzieł sztuki na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, gdzie ma nadzieję rozwijać się dalej.
Centrum Informacji Kulturalnej w Sieradzu, Rynek 18, zaprasza na wystawę prac tych trojga artystów. Wernisaż wystawy zatytułowanej ,,Na wylocie'' w czwartek 29 lipca o godz. 18.

Paulina Zawieja
CIK w Sieradzu

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyCoś na dobry rok szkolny

--------------------------

Nauczycielka przechadzała się po klasie obserwując rysujące dzieci. Od czasu do czasu zaglądała, jak idzie praca. Podeszła do dziewczynki, która w skupieniu coś rysowała. Nauczycielka spytała ją, co rysuje.
- Rysuję Boga - odpowiedziała Zosia.
- Ale przecież nikt nie wie, jak Bóg wygląda - powiedziała zaskoczona nauczycielka.
Zosia mruknęła, nie przerywając rysowania:
- Za chwilę będą wiedzieli.

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u