Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Spotkanie z regionalistą Andrzejem Sznajderem on-line

Spotkanie z regionalistą Andrzejem Sznajderem on-line

i-sekrety-sieradza-i-zdunskiej-woliW poniedziałek, 26 lipca o godz. 11 Miejska Biblioteka Publiczna im. Jerzego Szaniawskiego w Zduńskiej Woli zaprasza na spotkanie autorskie z Andrzejem Szanjderem. Dziennikarzem, eseistą, pisarzem, tłumaczem literatury niemieckojęzycznej, autorem książki „Polskimi śladami Franciszka Teodora Csokora”. Będzie można porozmawiać o literaturze, twórczości gościa i jego najnowszej książce. Spotkanie odbędzie się zdalnie, on-line za pośrednictwem profilu MBP na FB na: --> https://www.facebook.com/bibliotekazdwola

 

Andrzej Sznajder urodził się w 1950 roku w Łasku. To absolwent germanistyki Uniwersytetu Łódzkiego, dziennikarz, eseista, pisarz i tłumacz literatury niemieckojęzycznej. Debiut dziennikarski miał w roku 1984 w sieradzkim tygodniku "Nad Wartą", z którym współpracował przez kilkanaście lat. Pisał też do "Tygodnika Piotrkowskiego", "Ładu Bożego" we Włocławku i do łódzkich "Odgłosów" Andrzej Sznajder jest współpracownikiem łódzkiego magazynu kulturalnego "Kalejdoskop" oraz pism polonijnych; "Znad Wilii" (Wilno), "Magazynu Polskiego" (Grodno) i niemieckojęzycznych kwartalników literackich "GdA-aktuell" i "Kreis" (Wiedeń). Jego artykuły, reportaże, felietony i eseje ukazują się też m. in. w "Twórczości", "Świętokrzyskim Kwartalniku Literackim", "Panoramie Łaskiej", "Ziemi Łódzkiej", "Ziemi Piotrkowskiej", "Zeszytach Łaskich", "Mojej Zduńskiej Woli", "Na Sieradzkich Szlakach", "Życiu Kalisza", "Kresowych Stanicach" oraz w literackich pismach niemieckich; "Signum" i "eXperimenta". Jest członkiem Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich Oddział w Łodzi oraz niemieckojęzycznego Interessengemeinschaft Deutschsprachiger Autoren. Ma w dorobku pozycje książkowe:
- "Litewskie korzenie", 2010 i "Dzieje rodziny Wyrwiczów", 2010; wydania prywatne
– obie książki o litewskich i białoruskich przodkach rodu matki autora
- "Z chłopskiego rodu", 2013, ISBN 978-83-926589-2-4
- "Sekrety Sieradza i Zduńskiej Woli", 2016, ISBN 978-83-7729-321-8
- "Karsznice. Od powozu do elektrowozu" (wyd. wspólnie z Ryszardem Łęskim), 2016, ISBN 978-83-945464-0-3
- "Sekrety Łasku i Pabianic", 2017, ISBN 978-83-7729-393-5
- "Sekrety województwa łódzkiego" (współautor), 2018, ISBN 978-83-7729-449-9

Spotkania z panem Andrzejem to nie tylko wspaniałe przeżycie dla wszystkich miłośników jego literatury, ale również niepowtarzalna lekcja historii. Siewie.tv poleca.

KaMi S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyCoś na dobry rok szkolny

--------------------------

Nauczycielka przechadzała się po klasie obserwując rysujące dzieci. Od czasu do czasu zaglądała, jak idzie praca. Podeszła do dziewczynki, która w skupieniu coś rysowała. Nauczycielka spytała ją, co rysuje.
- Rysuję Boga - odpowiedziała Zosia.
- Ale przecież nikt nie wie, jak Bóg wygląda - powiedziała zaskoczona nauczycielka.
Zosia mruknęła, nie przerywając rysowania:
- Za chwilę będą wiedzieli.

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u