Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Powiat Zduńskowolski zamierza aplikować o dotacje z rządowego Funduszu ,,Polski Ład''

Powiat Zduńskowolski zamierza aplikować o dotacje z rządowego Funduszu ,,Polski Ład''

jodlowaMowa o programie inwestycji strategicznych, który ma na celu dofinansowanie projektów inwestycyjnych realizowanych przez powiaty, gminy i miasta. Jednostki samorządu terytorialnego mogą ubiegać się o bezzwrotne dofinansowanie realizowanych przedsięwzięć. Program polega na udzielaniu promes inwestycyjnych przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Wysokość dofinansowania zależy od wielkości i zakresu zadań.

 

Powiat Zduńskowolski ma przygotowane trzy duże wnioski, bo tyle maksymalnie może złożyć każdy samorząd. Wniosek pierwszy bez ograniczeń finansowych, wniosek drugi do 30 mln zł i wniosek trzeci nie większy niż 5 mln zł. Wszystkie dotyczą ważnych przedsięwzięć, na realizację których czekają mieszkańcy Powiatu Zduńskowolskiego.
- Postanowiliśmy złożyć jeden bardzo duży wniosek na kwotę 31 mln zł – wniosek o przebudowę ciągu ulic Jodłowa – Staszica – Spółdzielcza. To niezwykle istotna inwestycja, która wiąże się z ogromem prac, jakie w tym zakresie zaplanowaliśmy – zarówno przebudowy drogi, jak i budowy kanalizacji deszczowej, ciągu pieszo-rowerowego, wjazdów i zjazdów, oświetlenia i oznakowania. - informuje na swojej stronie Starostwo Powiatowe w Zduńskiej Woli. Drugi wniosek – z kwotą 12,5 mln zł – powiat chce składać na kontynuację rozpoczętych w tym roku prac na drodze w Piaskach – czyli etap II i III – przejście od lasu przez całą wieś Piaski, następnie w kierunku z Piasków do Strońska przez Beleń. Przedsięwzięcie uzupełni zrealizowaną już budowę ciągów w ramach projektu „Aktywna Dolina Rzeki Warty”, kompleksowo zagospodarowując tę część pasa drogowego. Trzeci powiatowy wniosek dotyczy wybudowania sali gimnastycznej przy Zespole Szkół im. K. Kałużewskiego i J. Sylli w Zduńskiej Woli. Dokumentacja już jest, a koszt tego zadania opiewa na kwotę nieco ponad 5 mln zł. Możliwość aplikowania o środki i wnioski zostały przedstawione Radnym Powiatowym na nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu Zduńskowolskiego. Zostały zaakceptowane przez radnych.

KaMi S

Podobne w temacie ulic Jodłowa – Staszica – Spółdzielcza i wieloletniej batalii mieszkańców o naprawę tych ulic, w naszym archiwum na:
https://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/9867-ulice-wierkowa-jodowa-staszica-i-spodzielcza-w-zduskiej-woli-bd-remontowane
https://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/13369-pary-ma-ote-kamizelki-karsznice-walcz-o-swoj-otymi-bratkami
https://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/13338-mieszkacy-osiedla-zduska-wola-karsznice-oburzeni-nie-bdzie-remontu-dwoch-wanych-ulic-wic-w-dziurach-jezdni-i-chodnikow-bd-sadzi-kwiatki

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyCoś na dobry rok szkolny

--------------------------

Nauczycielka przechadzała się po klasie obserwując rysujące dzieci. Od czasu do czasu zaglądała, jak idzie praca. Podeszła do dziewczynki, która w skupieniu coś rysowała. Nauczycielka spytała ją, co rysuje.
- Rysuję Boga - odpowiedziała Zosia.
- Ale przecież nikt nie wie, jak Bóg wygląda - powiedziała zaskoczona nauczycielka.
Zosia mruknęła, nie przerywając rysowania:
- Za chwilę będą wiedzieli.

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u