Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Policjant zawsze jest policjantem

Policjant zawsze jest policjantem

policja2Policjanci służą społeczeństwu, także w czasie wolnym zwracają uwagę na bezpieczeństwo mieszkańców. Pierwszy zastępca komendanta Powiatowego Policji w Łasku, mł. insp. Robert Krawczyk w drodze do domu zareagował na rowerzystę, który jechał „wężykiem” po drodze w jednej z wiosek gminy Wodzierady. Niespełna pół godziny później, między Lutomierskiem a Janowicami, już na terenie powiatu pabianickiego, tor jazdy rowerzysty wzbudził jeszcze większą czujność komendanta.

 

Wczoraj, jak co dzień insp. Robert Krawczyk wracał po służbie do domu. Około godziny 17.30 w miejscowości Chorzeszów zauważył rowerzystę, który jadąc ruchliwą drogą powiatową „wężykiem” stwarzał zagrożenie dla siebie i innych użytkowników ruchu. Komendant postanowił sprawdzić, czy chwiejna jazda rowerzysty nie jest przypadkiem spowodowana jego nietrzeźwością.
Inspektor Robert Krawczyk zatrzymał swój samochód i podszedł do kierującego jednośladem. Od razu wyczuł od niego silną woń alkoholu z ust. Powiadomił dyżurnego łaskiej komendy, który skierował tam patrol. Policjanci zbadali trzeźwość rowerzysty. Okazało się, że 68-latek miał prawie 4 (!!!) promile alkoholu we krwi. Mężczyzna został ukarany mandatem i przekazany pod opiekę rodzinie. Niespełna pół godziny później na drodze między Lutomierskiem a Janowicami w powiecie pabianickim, komendant zauważył kolejnego rowerzystę, który miał ten sam problem z utrzymaniem równowagi na jednośladzie. Wyczuwalna woń alkoholu z ust utwierdziła komendanta w przekonaniu, że 45-latek jest pijany. Ostatecznie potwierdziło to badanie, które przeprowadzili wezwani na miejsce policjanci z Pabianic. Rowerzysta miał w organizmie prawie 3,5 promila alkoholu. W związku z popełnionym wykroczeniem, nieodpowiedzialny rowerzysta został ukarany mandatem karnym.
Obydwaj rowerzyści jechali w stanie nietrzeźwości bardzo uczęszczaną drogą, a tym samym stwarzali zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i pozostałych użytkowników drogi. Policjanci apelują, aby reagować na takie sytuacje i wzywać patrol, bo być może dzięki takiej reakcji nie dojdzie do tragedii.

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyCoś na dobry rok szkolny

--------------------------

Nauczycielka przechadzała się po klasie obserwując rysujące dzieci. Od czasu do czasu zaglądała, jak idzie praca. Podeszła do dziewczynki, która w skupieniu coś rysowała. Nauczycielka spytała ją, co rysuje.
- Rysuję Boga - odpowiedziała Zosia.
- Ale przecież nikt nie wie, jak Bóg wygląda - powiedziała zaskoczona nauczycielka.
Zosia mruknęła, nie przerywając rysowania:
- Za chwilę będą wiedzieli.

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u