Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności CO, GDZIE, KIEDY W SIERADZKIEM? OD 10 WRZEŚNIA

CO, GDZIE, KIEDY W SIERADZKIEM? OD 10 WRZEŚNIA

11wartaZapowiada się ciepły, pogodny weekend, a to dobrze wróży dla organizatorów oraz uczestników imprez plenerowych w regionie. A tych nie będzie brakowało. Co i kiedy się odbędzie oraz gdzie warto się wybrać, o tym tradycyjnie poniżej oraz na plakatach organizatorów.

 

KWIATKOWICE

- 12 września. Dożynki Gminno-Parafialne gminy Wodzierady. Od godz. 11.30 przy kościele w Kwiatkowicach.

ŁASK

- 10 września, godz. 20, plac Szarych Szeregów, kino plenerowe. Pokaz filmu „Green Book”.

- 11 września. Ochotnicza Straż Pożarna w Łasku organizuje Piknik Strażacki. Będą m.in. pokazy wozów strażackich, koncert orkiestry dętej, atrakcje dla dzieci. Początek o godz. 14.

- 12 września. I Otwarte Mistrzostwa Łasku w szachach szybkich, od godz. 9. Turniej rozgrywany będzie na terenie Szkoły Podstawowej nr 5 w Łasku, przy ul. Szkolnej 1 (patio

- 12 września. Godz. 19, w Kolegiacie Niepokolanego Poczęcia N.M.P. i Św. Michała Archanioła odbędzie się galowy koncert „Cisza dookoła” z okazji 120. rocznicy urodzin Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

JANISZEWICE, GMINA ZDUŃSKA WOLA

- 12 września. Godz. 15. VI BIEG PO GMINIE ZDUŃSKA WOLA. Start i biuro biegu w remizie OSP.

GRABÓWKA, GMINA BURZENIN

- 11 września. Piknik na zakończenie lata. Plac przy remizie OSP. Od godz.16.

WIERUSZÓW

- 10- 30 września. Z okazji 77. rocznicy Powstania Warszawskiego i 82. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Wieruszowie otwarto wystawę pt. „Wspomnienie II Wojny Światowej”. Na wystawie można obejrzeć żołnierzyki ołowiane przedstawiające formacje wojskowe biorące udział w tej wojnie. Pokazane są również postaci polskich dowódców wojskowych. Ołowiane żołnierzyki odzwierciedlają faktyczne umundurowanie i uzbrojenie formacji z tamtych lat. Druga część wystawy obrazuje technikę wojskową państw uczestniczących w II Wojnie Światowej. Pokazane są modele czołgów oraz innych pojazdów wojskowych z okresu 1939 – 1945. Precyzyjnie odwzorowujące szczegóły wyposażenia tych pojazdów. Trzecią część stanowią plansze z walorami filatelistycznymi obrazującymi wojenną historię. Wystawa pochodzi ze zbiorów Edwarda Stankowiaka, filatelisty i kolekcjonera, autora książek o historii poczty.

WARTA

- 11 września. Na Stadionie Miejskim w Warcie wydarzenie pn. "POŻEGNANIE LATA" Start o godz. 16 - VII BIEGIEM WARCKIM - na dystansie 5km, na który nadal można się elektronicznie zapisać pod adresem: https://zapisy.personalbest.pl/vii-warcki-bieg-uliczny-v6101, gdzie znajduje się również regulamin. Ponadto w programie występy zespołów: MILANO, ZIBO, PLAYBOYS oraz CZADOMAN oraz atrakcje dla najmłodszych!

SIERADZ

- 10 września - 5 października. Powiatowa Biblioteka Publiczna, FESTIWAL LITERACKI. Szczegóły spotkań i wydarzeń na plakacie.

- 12 września, godz. 9, hala przy Szkole Podstawowej nr 9, Ogólnopolski Turniej "Lato sieradzkie" w zapasach w stylu wolnym.

- 14 września, godz. 16.30. Powiatowa Biblioteka Publiczna, spotkanie ze zduńskowolaninem Markiem Lorencem, autorem książek o tematyce sportowej dla dzieci i młodzieży, których bohaterem jest Mieszko, jego syn.

- 17 września. Godz. 19.30, Powiatowa Biblioteka Publiczna, sto dwudzieste szóste spotkanie Klubu Miłośników Fantastyki „Sagitta". Ponownie online.

BOLESŁAWIEC

- 12 września, godz. 13, "Piknik historyczny na pograniczu. Wielka historia w małych Ojczyznach" organizowany przez Stowarzyszenie Historyczne Bataliony Obrony Narodowej. Uczestnicy wydarzenia zbiorą się na rynku w Bolesławcu, skąd nastąpi uroczysty przejazd korowodu do miejscowości Gola. Tam w ramach wydarzenia odbędzie się między innymi inscenizacja historyczna, ale nie zabraknie i innych atrakcji.

KOMORNIKI, GMINA MOKRSKO

- 11 września. Odbędzie się z Festyn Rodzinny połączony z akcją szczepień przeciwko Covid-19. Gwiazdą wieczoru będzie Bartosz Jagielski. W sobotę nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych w postaci Festiwalu Baniek Mydlanych na placu przy stadionie miejskim. W tym samym miejscu nieco później odbędzie się też Kolor Fest, czyli święto kolorów. Start zabawy godz. 14.30.

KONOPNICA

- 11 września. W Konopnicy w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury odbędzie się występ Orkiestry Koncertowej Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Początek o godz. 17.

WIELUŃ

- 10-12 września. Rozpoczynają się w Wieluniu dwa wydarzenia, które trwać będą przez cały weekend. Na placu Legionów będzie można wziąć udział w spisie powszechnym. W tym samym miejscu pojawi się także Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa”. W ramach tego wydarzenia wyświetlony zostanie też film „Wiktoria 1920”, który będzie można obejrzeć w specjalnych goglach przenoszących widzów w wirtualną rzeczywistość. W piątek w godz. 10 - 18, sobota w godz. 10-18, niedziela w godz. 10-16. Więcej na: ---> http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/13924-wirtualny-teatr-historii-na-placu-legionow-10-12-wrzenia

- 12 września. Na plantach w Wieluniu odbędzie się organizowany przez Made in Wieluń pod honorowym patronatem burmistrza Pawła Okrasy Kiermasz Produktów Lokalnych. Znajdziemy na nim rozmaite produkty z naszego regionu, w tym miody prosto z pasiek. Zaplanowano także dwa konkursy: na "najlepszy dżemik" i "najlepszą kiszonkę"

- 12 września. 51. Ogólnopolskie Kryterium Kolarskie. Uczestnicy wystartują z placu Legionów w Wieluniu o godz. 10.

ZDUŃSKA WOLA

- 10 września. Godz. 17.30. Taneczne zakończenie lata odbędzie się w karsznickiej filii Miejskiego Domu Kultury. Dla najmłodszych będą gry i konkursy z nagrodami.

- 10 września, godz. 18. Dom Kultury LOKATOR. Koncert z największymi przebojami Romualda Lipko. Wystąpią: Jacek Malanowski, Tadeusz Urbański, Aneta Kozielska i Patrycja Parjaszewska. Reżyseria i prowadzenie: Zbigniew Pacura.

- 11 - 12 września. Obchody 85. rocznicy powstania Hufca ZHP w Zduńskiej Woli. Szczegóły na: --> http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/13921-zduskowolski-hufiec-zwizku-harcerstwa-polskiego-wituje-85-lecie

- 11 września „Bezpiecznie na dwóch kółkach” to tytuł imprezy, jaka odbędzie się 11 września na placu Wolności w Zduńskiej Woli. Rozpocznie ją wystawa motocykli o godz. 10. Będą m.in. pokazy kaskadera i pokaz mody.

- 11 września, Zduńskowolskie Dni Seniora rozpoczną się o godz. 14. Piknik odbędzie się na placu Wolności. Będzie koncert Miejskiej Orkiestry Dętej, gra miejska, gry planszowe, zajęcia fitness i animacje. Pokaz pierwszej pomocy, występy artystyczne oraz koncert kapeli Webry. - 11 września. Piknik Integracyjny z Tenisem Stołowym odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 7 w Zduńskiej Woli. Będą m.in. turnieje, zabawy. Początek o godz. 14.

- 12 września. VII Piknik historyczny "Miasteczko Złotnickiego". Od godz. 10 do godz. 14. Zorganizowany zostanie na ulicy Złotnickiego między ul. Kościelną i Al. Kościuszki. Zaplanowane są m.in. pokazy rzemieślnicze, wśród mistrzów cechowych będzie piekarz, krawiec. Nowością będzie pokaz introligatorstwa. Sprawdzić będzie można, jak się dawniej pracowało na krośnie. Zaplanowana jest krótka inscenizacja historyczna. Zagra też kapela Webry. Dla wszystkich otwarte będzie Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola. W związku z organizacją Miasteczka Złotnickiego wystąpią utrudnienia w ruchu. Ulica Złotnickiego będzie zamknięta na odcinku od ul. Kościelnej do Al. Kościuszki. Ograniczenia będą obowiązywać od godz. 15 w sobotę do późnego wieczora w niedzielę, 12 września.

KaMi S

wielunwarszt

12lask

12gola

16ksiazka

17sagitta

7LITERACKI

12wielun

11wielun

kinowielun

18piknik

14LORENC

18wielun

12wrzekwiatkowice

12ask

11lowicz

komorniki

wielunkolarze

raczynwrze

konopnicakoncert

FORM_HEADER

FORM_CAPTCHA
FORM_CAPTCHA_REFRESH

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama
Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u