Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Wykłady w Sieradzu, laboratoria w Zduńskiej Woli. Politechnika Łódzka otwiera nowy kierunek

Wykłady w Sieradzu, laboratoria w Zduńskiej Woli. Politechnika Łódzka otwiera nowy kierunek

pol1Sale wykładowe w Sieradzu, laboratoria techniczne i technologiczne w Zduńskiej Woli. Tak w ogromnym skrócie - jak podaje portal radiozw.com.pl - ma wyglądać najbliższa akademicka przyszłość kreowana przez Politechnikę Łódzką w regionie. Centrum Zarządzania i Inżynierii Produkcji, które powstało w Sieradzu (relacja filmowa w siewie.tv poniżej) zastąpiło Zamiejscowy Ośrodek Dydaktyczny Politechniki Łódzkiej, jaki funkcjonował tu do września 2012 roku. Dalsze funkcjonowanie uniemożliwiły mu ustawowe przepisy.

Zamiary łódzkiej „Alma Mater” w stosunku do sieradzkiej placówki przedstawiono na konferencji zorganizowanej w miejscu, w którym pierwsi studenci oczekiwani są już w roku akademickim 2013/2014. To ogromna szansa na kształcenie wyższe na miejscu dla absolwentów techników i liceów technicznych z regionu sieradzkiego, których w tym roku będzie ok. 300. Jak wyjaśnia prof. Tadeusz Pacyniak, zajmujący się organizacją Centrum, jeżeli ten pierwszy kierunek: Zarządzanie, Inżynieria Produkcji i nabór chetnych do takiego kształcenia będzie przyzwoity, to plany są takie, żeby w następnym roku akademickim uruchomić kolejny kierunek: Inżynieria Produkcji. Politechnika zmierza do tego, żeby tu uruchomić nie tylko centrum i kierunkek, ale i wydział. Jak się to uda, to chciałałby, żeby tu uruchomić Wydział Inżynierii Produkcji. Co o pomyśle sądzą prezydenci Sieradza, Jacek Walczak i Zduńskiej Woli, Piotr Niedźwiecki?  
- Miałem inne pomysły; okazało się, że one nie wypaliły. W tej chwili Politechnika Łódzka tu w Sieradzu powołuje samodzielne Centrum i tak naprawdę od nas wszystkich będzie zależało, czy sami sobie pomożemy - mówi Walczak.
- Politechnika Łódzka ma ogromną tradycję i renomę. Bardzo cieszy nas taka inicjatywa, żeby dydaktycznie prowadzić zajęcia teoretyczne w Sieradzu, natomiast zajęcia praktyczne - w oparciu o laboratoria stworzone od podstaw - w Zduńskiej Woli - wtóruje mu Niedźwiecki. - Potencjał jest. Podoba mi się ten sposób, to podejście do zadań praktycznych. Pierwszy semestr - cztery z pięciu dni w zakładzie pracy na praktykach to jest wyzwanie - dodaje zduńskowolski włodarz. W pierwszym roku przygotowanych będzie 60 miejsc dla przyszłych inżynierów. Kształcenie będzie się odbywać głównie w kierunkach związanych z przemysłem maszynowym, elektromaszynowym, motoryzacyjnym i zautomatyzowanym przemysłem precyzyjnym.

ED

Fot. radiozw.com.pl, naszemiasto.pl

FORM_HEADER

FORM_CAPTCHA
FORM_CAPTCHA_REFRESH

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama
Reklama

Z krainy dowcipu

terkamichal24
Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u