Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Bilety PKP w kasie agencyjnej, w internecie albo u konduktora? Dla podróżnych z Sieradza i Zduńskiej Woli to pewne!

Bilety PKP w kasie agencyjnej, w internecie albo u konduktora? Dla podróżnych z Sieradza i Zduńskiej Woli to pewne!

pkp1Tego nie było w ponad stuletniej historii dworców kolejowych w Zduńskiej Woli i Sieradzu! Od przynajmniej wieku działają tam kasy biletowe. Ale ich żywot, jak się teraz okazuje, chyba będzie krótki! Mają zniknąć! Przynajmniej te obsługiwane przez pracowników kolei! I to w czasie trzech najbliższych miesięcy! Takie plany mają Przewozy Regionalne w Łodzi. Podobny los ma spotkać także dworcowe kasy w Koluszkach. To już przesądzone. Ta wiadomość na pewno zmartwi pasażerów. A tymi głównie są osoby dojeżdżające do pracy i do szkół!

 

 

Jak nie wiadomo, o co chodzi, to zapewne chodzi o pieniądze. Te pozostawiane przez pasażerów płacących w kasach za bilety, widać nie starczają na utrzymanie obsługi kasowej... Kolej szuka, jak zauważają podróżni, nie po raz pierwszy oszczędności!
- Najpierw zaoszczędzono na redukcji kursów, teraz chcą oszczędzać na kasach. Dla mnie likwidacja kas na zduńskowolskim dworcu to chory pomysł! U konduktora też kupię bilet miesięczny i on wypisze mi fakturę, żebym mógł odliczyć koszty dojazdu do Łodzi w zeznaniu podatkowym? Jeżdżę do Łodzi nawet sześć razy w tygodniu i widzę tych biegających za kanarem po pociągu pasażerów, którzy wsiadają w Łasku czy Dobroniu. Czasem ci z Łasku znajdują go dopiero w Kolumnie albo w Dobroniu. Czekać ma na bieganina po składzie? - mówi Waldemar ze Zduńskiej Woli, który pracuje w łódzkiej firmie i skazany jest na codzienne dojazdy.
- Ja mam internet, ale często wyjazd od Łodzi, czy Warszawy wypada mi w ostatniej chwili. Kto będzie szukał w necie rezerwacji i biletu? To miasto już całkiem schodzi na psy. Nie dość, że parszywy dworzec, to jeszcze bez kas? - wtóruje panu Waldemarowi Sebastian, student z Łodzi. - A co zrobią osoby starsze, które dostępu do internetu nie mają? A i siły na bieganie po pociągu? Jak moja 78-letnia babcia? - zastanawia się student.
- Po co robiono remont dworca w Zduńskiej Woli, a teraz robi się remont dworca w Sieradzu? Żeby ludzie szukali biletów w sieci i nie mogli go kupić w przyzwoitych warunkach - dodaje Elżbieta Nowak. Kasy w Sieradzu i Zduńskiej Woli mają być zamknięte w drugim kwartale (IV-VI br.), choć przecież pasażerów nie brakuje. Dziennie wydawanych jest tam od kiluset, a w sezonie wakacyjnym nawet i do tysiąca biletów! Podróżującym Przewozy Regionalne proponują kupno biletów przez internet lub u konduktora. Być może powstaną kasy prowadzone przez agencje, choć na razie nie wiadomo, czy takie się znajdą.
Obsługa kas w Sieradzu i Zduńskiej Woli to w sumie 10 osób. Dla nich takie posunięcie oznacza utratę pracy. Często po wielu latach. Na konsekwencje pomysłu PR nie trzeba było długo czekać. Jednemu z pracowników już wręczono wypowiedzenie we wtorek. Kolejne to zapewne kwestia czasu. Związki zawodowe zapowiadają, że jeśli będzie trzeba wystąpią na drogę sądową przeciwko pracodawcy. Tylko czy wystąpienia okażą się skuteczne? Podróżni liczą na interwencję włodarzy samorządowych. Ale czy ta będzie skuteczna? Ostatnie miesiące pokazały, że zduńskowolscy nie mają wielkiej siły przebicia. Choćby w kwestii punktu Zakładu Energetycznego....

 

Jak sie nie ma co sie lubi to sie lubi co sie ma
Dworzec pkp w Zduńskiej woli jest remontowany, elewacja zostanie

ED

Fot. ED

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipySynku, jak mogłeś...

Matka strasznie beszta syna, który wybrał się do klubu ze striptizem.
- Jak mogłeś! To straszne, to obrzydliwe! Pewnie widziałeś tam rzeczy, których nie powinieneś zobaczyć!
- Tak. - odpowiada syn - Widziałem tam ojca!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u